reklama

Biecz stawia na kulturę - biblioteką oczaruje! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dawna synagoga, to dzisiaj siedziba Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu oraz Urzędu Miejskiego.

Wizualizacje przedstawione przez Urząd Miejski w Bieczu zachwycają - po przebudowie bunek będzie nowoczesny i zachwycający!

 

W obecnej postaci budynek jest już zbyt mały by w pełni służyć pracownikom i mieszkańcom. Dzięki pozyskanej przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości prawie 2 mln złotych, obiekt ten zostanie przebudowany. W ramach tej inwestycji wykonana zostanie nadbudowa budynku, przekształcenie w nowoczesne centrum dostępu do wiedzy i kultury oraz dostosowanie do osób niepełnosprawnych. Zakres prac obejmuje także wykonanie adaptacji zabytkowych podziemi, w których wykonana zostanie wystawa poświęcona historii bieckich Żydów.


reklama
reklama

Obecny budynek zamieni się w nowoczesny obiekt, który da duże możliwości rozwoju dla Biecza w dziedzinie czytelnictwa, kultury oraz nauki. Polepszony zostanie także komfort mieszkańców i klientów urzędu w korzystaniu z usług i pracy urzędników. Ponadto imponująco prezentować się będzie sfera wizualna budynku, duże okna, spore przeszklenia oraz dobrze oświetlone wnętrza, które już w niczym nie będą przypominać starych, smutnych pomieszczeń, które już dawno zapomniały o swojej świetności.

Biecz nieustannie się rozwija. Zmiany, które do tej pory były trudno zauważalne teraz nabierają konkretnych kształtów. Przebudowie zostanie poddane także Kino Farys, które będzie już w pełni przygotowane do organizacji wydarzeń kulturalnych. Z kolei wysoki standard biblioteki pozwoli na stworzenie w niej innowacyjnego centrum kulturalno-naukowego.


reklama
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, Tarnów
reklama

 źródło: UM Biecz

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama