reklama

Zarezerwuj czas - Festiwal im. Haupta wkrótce! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Za dwa tygodnie rozpocznie się kolejna, trzecia już edycja naszej nowej kulturalnej wizytówki.

Spotkania tematyczne, autorskie, koncerty, a wszystkie skupione wokół myśli przewodniej, którą jest twórczość Zygmunta Haupta!

 

 

Ogólnopolskie media i stacje kulturalne szybko podchwyciły ideę stojącą za tą, stosunkowo nową propozycją gorlickiej biblioteki. Festiwal im. Z. Haupta szybko stał się jedną z najbardziej oczekiwanych i ważnych imprez, nie tylko w naszym regionie. Teraz też powinniśmy spodziewać się, że zaplanowane prezentacje zgromadzą w Gorlicach wielu niezwykłych gości, a pośród nich znanych w kraju i na świecie przedstawicieli świata kultury i sztuki.

 

3. edycja Festiwalu im. Zygmunta Haupta rozpocznie się 21 września 2017 roku.

Wydarzenie to poświęcone jest twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

Wkrótce pełna zapowiedź i szczegółowy program, a już dziś zapraszamy do zapoznania się z planem wydarzeń festiwalu.

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie spotkań autorskich z autorami i autorkami, koncertów i paneli tematycznych. Ze względu na ich liczbę, wydarzenia będą się odbywały w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach  oraz w Gorlickim Centrum Kultury.


reklama
reklama

  • spotkania tematyczne: „Zygmunt Haupt. Proza, poezja, reportaż”, „Zygmunt Haupt. Geopoetyka i emigracja”, „Obraz Zygmunta Haupta w listach”;
  • spotkania autorskie: Waldemar Bawołek, Ádám Bodor, Małgorzata Czyńska, Weronika Gogola, Aldona Kopkiewicz, Antoni Kroh, Karol Maliszewski, Bronka Nowicka, Michał Olszewski, Marcin Sendecki, Żanna Słoniowska, Ziemowit Szczerek, Varujan Vosganian;
  • koncerty: Pablopavo, Jacek Kleyff, zespół Göncölszekér (utwory z albumu Izrael földjén | Z ziemi Izraela).

 

Moderatorami spotkań będą m.in.: Wojciech Bonowicz, Monika Rogowska-Stangret i Andrzej Stasiuk. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 


reklama
reklama

Organizatorami Festiwalu są Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Miasto Gorlice oraz Wydawnictwo Czarne. 

Dyrektorem Artystycznym Festiwalu i jego pomysłodawcą jest Andrzej Stasiuk.

Tegoroczna edycja została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy aktywnym współudziale lokalnych sponsorów. Wsparcia finansowego udzielili : Charles E. Merrill — amerykański nauczyciel i filantrop, Irena E. Kotowska, Bank Spółdzielczy w Gorlicach oraz Elektrociepłownia Gorlice. Za wsparcie rzeczowe organizatorzy dziękują Iwonie Budziak — właścicielce Restauracji Orchidea w Gorlicach oraz Marzenie i Mariuszowi Filarom — właścicielom Delikatesów Centrum w Gorlicach.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów, którymi w tym roku są: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Rumuński Instytut Kultury w Warszawie, Wydawnictwo Książkowe Klimaty, Wydawnictwo Iskry, Gorlickie Centrum Kultury oraz Zjednoczenie Łemków.

 

Źródło: UM Gorlice, MBP Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

-1 # buff 2017-09-08 13:36
z ciekawości poszukałem kiedyś książek tego autora. nie znam, to myślałem, że nadrobię. dodruk jednej jest dostepny, inne to białe kruki. fajnie, że jest festiwal, o którym mowi sie w całej polsce, ale szanowny wydawca mógłby chyba zadbać też o to, żeby jednak i szary czytelnik mógł coś poczytać zanim najdzie go ochota posłuchać co eksperci mają do powiedzenia. "pierścień z papieru" dostępny rzadko za bagatela 150zł? no to nie poczytam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ninor 2017-09-10 12:11
#buff „Pierścień z papieru”, faktycznie już niedostępny, ale jest jeszcze „Baskijski diabeł” 8). Drugie wydanie z ubiegłego roku. Trzecie chyba z tego. Sroga cegłówka, ponad 700 stron, zawierająca „Pierścień z papieru” i wiele, wiele więcej, łącznie z przedmową Stasiuka. Cena nominalna też średnio zachęcająca, ale na jedynym słusznym serwisie aukcyjnym, nowa książka w miękkiej jest do znalezienia za trzydzieści kilka złotych plus przesyłka. Sam mam taki egzemplarz w domu. Miłej lektury i do zobaczenia na festiwalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama