reklama

Człowiek pełen barw Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wiejski Dom Kultury i Turystyki w Klimkówce oraz Fundacja „Wyjdź z Domu” zapraszają serdecznie do obejrzenia wystawy prac pt. „Człowiek pełen barw”.

Wystawa przedstawia prace przygotowane podczas zajęć artystycznych i terapeutycznych przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce.

12.24 Fundacja WYJDZ z DOMU logotyp 092012Otwarcie wystawy odbyło się w poniedziałek 19 grudnia o godzinie 14.00 w WDKiT w Klimkówce. Wystawę będzie można oglądać do dnia 27-12-2016 r.

Zajęcia, w których uczestniczyli mieszkańcy prowadzone były w ramach projektu pn. „Wyjdźmy z domu” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 r. (ASOS edycja 2016 r.). Celem projektu, jest zaktywizowanie mieszkańców tych placówek i zmotywowanie ich do większej aktywności poprzez zajęcia terapii kreatywnej, wycieczkę oraz spotkania i zabawy integracyjne.

Najważniejszym działaniem projektu były zajęcia z terapii kreatywnej. Były to połączone zajęcia z różnych dziedzin sztuki (malarstwa, rzeźby, muzyki i poezji). Ich różnorodność spowodowana była wieloma potrzebami mieszkańców DPS-ów, wśród których są osoby chore na dziecięce porażenie mózgowe, osoby chore psychicznie, niewidome i niesłyszące. Zajęcia obejmowały różne techniki i sposoby dotarcia do wnętrz uczestników, tak aby mogli oni ostatecznie wyrazić siebie poprzez sztukę, wrażliwość na dźwięk, obraz i dotyk, prace malarskie i rysunkowe. W każdych z zajęć uczestniczyło nawet do 20 mieszkańców z danego domu. Warsztaty te odbywały się zarówno w pomieszczeniach DPS-u jak i na terenie Wiejskiego Domu Kultury i Turystyki w Klimkówce. Zajęcia odniosły wielki sukces, przynosząc wiele pięknych obrazów i prac tworzonych różnymi technikami, rzeźb tworzonych w glinie oraz witraży szklanych.12.24 Logo ASOS 2

Fundacja „Wyjdź z Domu” oraz opiekunowie prowadzonych zajęć serdecznie dziękują pracownikom WDKiT w Klimkówce, DPS-u i innym wolontariuszom, którzy pomagali w prowadzeniu zajęć. Bez ich zaangażowania tak duży sukces prowadzonych zajęć oraz innych działań realizowanych w projekcie nie byłby możliwy.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Wszystkie oceny (0)

0 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • ula

  Tak, aktywizuje sie niepełnosprawnych w różnych osrodkach do aktywności np malaraskiej, a potem ich prace plączą sie po kątach, bo nie ma ich gdzie trzymać, a kupować tych prac też nikt nie chce. A w sumie w ostatecznym rozrachunku nie wiem gdzie lądują? W koszu jak trzeba zrobić miejsce w placówce na nowe prace?

 • xxx

  Jak ja oddam Rodziców to kiedyś dzieci też mnie oddadzą lub inne osoby i z tym należy się liczyć.

reklama
reklama
 1. KINO KOLORY
 2. FARYS
 3. HELIOS

05.26 kino kolory mini

05.24 farys

reklama
 1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
 2. SONDY

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama