reklama

Człowiek pełen barw Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wiejski Dom Kultury i Turystyki w Klimkówce oraz Fundacja „Wyjdź z Domu” zapraszają serdecznie do obejrzenia wystawy prac pt. „Człowiek pełen barw”.

Wystawa przedstawia prace przygotowane podczas zajęć artystycznych i terapeutycznych przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce.

12.24 Fundacja WYJDZ z DOMU logotyp 092012Otwarcie wystawy odbyło się w poniedziałek 19 grudnia o godzinie 14.00 w WDKiT w Klimkówce. Wystawę będzie można oglądać do dnia 27-12-2016 r.

Zajęcia, w których uczestniczyli mieszkańcy prowadzone były w ramach projektu pn. „Wyjdźmy z domu” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 r. (ASOS edycja 2016 r.). Celem projektu, jest zaktywizowanie mieszkańców tych placówek i zmotywowanie ich do większej aktywności poprzez zajęcia terapii kreatywnej, wycieczkę oraz spotkania i zabawy integracyjne.

Najważniejszym działaniem projektu były zajęcia z terapii kreatywnej. Były to połączone zajęcia z różnych dziedzin sztuki (malarstwa, rzeźby, muzyki i poezji). Ich różnorodność spowodowana była wieloma potrzebami mieszkańców DPS-ów, wśród których są osoby chore na dziecięce porażenie mózgowe, osoby chore psychicznie, niewidome i niesłyszące. Zajęcia obejmowały różne techniki i sposoby dotarcia do wnętrz uczestników, tak aby mogli oni ostatecznie wyrazić siebie poprzez sztukę, wrażliwość na dźwięk, obraz i dotyk, prace malarskie i rysunkowe. W każdych z zajęć uczestniczyło nawet do 20 mieszkańców z danego domu. Warsztaty te odbywały się zarówno w pomieszczeniach DPS-u jak i na terenie Wiejskiego Domu Kultury i Turystyki w Klimkówce. Zajęcia odniosły wielki sukces, przynosząc wiele pięknych obrazów i prac tworzonych różnymi technikami, rzeźb tworzonych w glinie oraz witraży szklanych.12.24 Logo ASOS 2

Fundacja „Wyjdź z Domu” oraz opiekunowie prowadzonych zajęć serdecznie dziękują pracownikom WDKiT w Klimkówce, DPS-u i innym wolontariuszom, którzy pomagali w prowadzeniu zajęć. Bez ich zaangażowania tak duży sukces prowadzonych zajęć oraz innych działań realizowanych w projekcie nie byłby możliwy.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Komentarze   

0 # xxx 2016-12-28 23:21
Jak ja oddam Rodziców to kiedyś dzieci też mnie oddadzą lub inne osoby i z tym należy się liczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # ula 2016-12-29 14:13
Tak, aktywizuje sie niepełnosprawnych w różnych osrodkach do aktywności np malaraskiej, a potem ich prace plączą sie po kątach, bo nie ma ich gdzie trzymać, a kupować tych prac też nikt nie chce. A w sumie w ostatecznym rozrachunku nie wiem gdzie lądują? W koszu jak trzeba zrobić miejsce w placówce na nowe prace?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama