reklama

Pożeracze książek są wśród nas Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Zespole Szkół w Zagórzanach odbył się Dzień Pożeracza Książki.

Spotkanie uczniów z książkami było odpowiedzią na Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.- Ma on na celu poprawę stanu czytelnictwa w  Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, które są lokalnymi  ośrodkami  życia społecznego, stanowią centrum dostępu do kultury i wiedzy. Dzięki programowi nasza biblioteka zyskała na atrakcyjności poprzez wzbogacenie księgozbioru o nowości czytelnicze, a dokładnie o 227 pozycji o wartości pięciu tysięcy złotych. Rozwinęła się również współpraca  pomiędzy bibliotekami – wyjaśnia nam dr Iwona Jamro, dyrektor ZS w Zagórzanach.

W zagórzańskiej szkole  w tym wyjątkowym dniu gościli pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej filia w  Gorlicach w osobach kierownik Marii Cieśli i Małgorzaty  Romańskie. To dzięki nim udało się w szkole  przygotować Dzień Pożeracza Książki. Do współpracy włączyła się również Emanuela Zawiła pracownica Publicznej Biblioteki w Zagórzanach.

- Rozwojem czytelnictwa na terenie naszej szkoły oraz wdrażaniem wszystkich działań związanych z programem zajmuje się bardzo aktywnie pani Joanna Cieśla nasz nauczyciel - bibliotekarz. Nasz Dzień Pożeracza Książki  był również podsumowaniem wszystkich działań propagujących czytanie dzieł wielkiego polskiego pisarza Henryka  Sienkiewicza w ramach obchodzonego roku sienkiewiczowskiego. Nasi młodzi,,Pożeracze książek” zmierzyli się także w Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz obejrzeli spot reklamujący Rok Sienkiewicza, a na zakończenie obejrzą film ,, Połykacze książek” – dodaje dr Iwona Jamro Dzień Pożeracza książek zakończył się na słodko – konsumpcją tortu z ilustracją z książki „W pustyni i w puszczy”

Komentarze   

0 # Kalasanty 2016-12-01 23:51
Bardzo dobrze, że lubicie czytać. Gdybyście również polubili pisanie ze zrozumieniem. Przeczytałem całość trzy razy: nasza szkoła, nasza biblioteka, nasze progi itd. I żadnej informacji o jaką szkołę czy bibliotekę chodzi! Kto wie, nie musi czytać. Kto nie wie, to niczego się nie dowie. Taki tekst to raczej dezinformacja. No chyba, że to podpisany niżej Pan Redaktor tak pociął tekst, że wyszedł klops.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # BUL 2016-12-02 11:11
A co to jest? Przemówienie do uczniów z okazji rozpoczęcia... chyba redaktorowi się teksty pomyliły przy wkładaniu do internetu, bo opis nie ma żadnego sensu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # BUL 2016-12-04 21:06
No nieładnie Panie Redaktorze, poprawił Pan tekst, a pozostawił nasze komentarze i teraz my wychodzimy na czepialskich...a naprawdę było strasznie. Kalasanty też to zauważył.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama