reklama

Oryginalne dekoracje ścienne kupujemy w drukarni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dekoracja ścienna to element wystroju bardzo często decydujący o stylu wnętrza i o tym, jak to wnętrze postrzegamy. W artykule kilka zdań o dekoracjach, które możemy kupić w drukarni za pośrednictwem internetu.

Dość często potrzebujemy dokonać pewnych zmian w wystroju jakiegoś pomieszczenia. Remont nie wchodzi w grę, bo właśnie go skończyliśmy, łącznie z całą aranżacją. A jednak nie jesteśmy zadowoleni z końcowego efektu i musimy wprowadzić zmiany. Często nowoczesna aranżacja salonu lub sypialni jest zbyt monotonna i trzeba ją ożywić jakąś dekoracją. Najlepiej do tego nadają się dekoracje ścienne.

Jeśli potrzebujemy dekoracji mało ingerującej we wnętrze, wybierzmy obraz. Najlepsze są w tym wypadku obrazy drukowane na zamówienie, które pozwalają na dość dokładne dopasowanie do pomieszczenia. Pomoże w tym wybór motywu z bogatej galerii zdjęć oraz swobodny dobór wymiarów obrazu (zobacz galerię - https://www.fototapeta24.pl/obraz). W ten sposób możemy wybrać mały obraz z neutralnym motywem, który jedynie podkreśli styl pomieszczenia albo duży obraz, który zwróci na siebie uwagę, narzuci wnętrzu styl. Obrazy nadają się do dekoracji mieszkań, praktycznie do każdego pokoju oraz do wielu pomieszczeń biurowych, firmowych. To dekoracja o uniwersalnym zastosowaniu. Jak wykonuje się obrazy na zamówienie? Po wybraniu motywu, czyli zdjęcia z bazy i podaniu wymiarów obrazy drukowane są na powlekanym płótnie. Technologia jest nowoczesna, materiały również, więc końcowy efekt jakością przypomina obraz malowany tradycyjnie, a jakość wydruku jest fotograficzna. Dzięki tym wszystkim zaletom obrazy drukowane na zamówienie są bardzo popularne, nie tylko jako dekoracja, ale również jako prezent. Jest możliwe drukowanie obrazów z własnych zdjęć na przykład z wycieczki, wakacji lub imprez rodzinnych.

Czasem chcemy dekoracji bardziej wyrazistej, takiej, która będzie narzucała swój styl. Wtedy możemy zdecydować się na fototapety, dużo większe dekoracje przyklejane zazwyczaj na całą ścianę sypialni lub innego pomieszczenia (więcej na temat - https://www.fototapeta24.pl/). Trudno przeoczyć taką dekorację, a to oznacza, że motyw musi być starannie dobrany. W przypadku fototapet drukowanych na zlecenie wybór motywu to wybór zdjęcia cyfrowego (lub grafiki), które będzie bardzo mocno powiększone. Trzeba mieć dużo wyobraźni, żeby zdawać sobie sprawę, jak na ścianie będą wyglądać poszczególne elementy zdjęcia. Doświadczenie projektanta wnętrz będzie tu nieocenione, dlatego nawet w takich przypadkach warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Wybór motywu fototapety to rzecz gustu, ale w ramach przyjętej koncepcji aranżacji wnętrza. Motyw dobieramy również stosownie do przeznaczenia wnętrza. Do pomieszczeń firmowych wybieramy motywy raczej spokojne, bez ryzykownych, prowokacyjnych tematów. Nie musimy również zaklejać całej ściany, a tylko fragment. Aranżację wykorzystujące ten pomysł są bardzo ciekawe, a fototapeta o mniejszych wymiarach jest tańsza. Zresztą czasami nie warto przyklejać fototapety bliżej podłogi lub narożników ścian, bo i tak będzie zasłonięta. Fototapeta, nawet mniejsza, radykalnie odmieni wnętrze, a to przecież było naszym zamiarem.

Są również inne dekoracje ścienne pochodzące z wydruku, którymi warto się zainteresować. To plakaty i naklejki samoprzylepne, które są często stosowane, chociaż w nieco innych pomieszczeniach.

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama