reklama

Finansowe postanowienia noworoczne - 3 propozycje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne postanowienia noworoczne. Plan na kolejne 12 miesięcy w większości przypadków wygląda identycznie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy propozycje na finansowe postanowienia na następny rok.

Przełom starego oraz nowego roku to czas podsumowań. Zastanawiamy się co osiągnęliśmy oraz co mogliśmy zrobić lepiej. Na kolejne 12 miesięcy robimy porządki nie tylko w domu, ale także w portfelu. Z czystym sumieniem chcemy zacząć kolejny rok oraz zapewnić sobie finansową niezależność. O lepiej płatnej pracy, własnym mieszkaniu, zmniejszeniu zadłużeń czy o większych oszczędnościach marzy prawie każdy z nas.

Audyt finansów

Audyt polega na ocenie bieżącej sytuacji finansowej. To pierwszy krok na tym, by zacząć spełniać swoje finansowe postanowienia noworoczne. Określenie swoich możliwości to podstawa planowania. Dzięki dokładnemu prześwietleniu swoich wydatków określimy mocne i słabe strony swojego portfela. W ten sposób będziemy w stanie określić cele finansowe względem swoich możliwości finansowych. Jeżeli po wstępnej analizie wywnioskujemy, że jesteśmy w stanie odłożyć 500 zł miesięcznie, a w ramach noworocznych postanowień obiecujemy sobie 1000 zł, to z góry jesteśmy skazani na porażkę. Kluczem do sukcesu jest określnie realnego celu, który jesteśmy w stanie osiągnąć.

Motywacja do realizacji noworocznych postanowień finansowych

Kolejnym krokiem na naszej drodze jest uświadomienie sobie co tak naprawdę skłoniło nas do tego, by następny rok był lepszy finansowo. Powodów może być wiele, np. miesięcznie wydawaliśmy zbyt dużo pieniędzy na niepotrzebne rzeczy. Wydawaną w ten sposób gotówkę można przeznaczyć na znacznie lepsze cele jak na przykład – kredyt hipoteczny. Jeżeli marzymy o własnym mieszkaniu to właśnie to może być naszą motywacją do działania. Mając jasno określony cel jesteśmy w stanie doskonale się zmotywować.

Ustalenie celu na kolejny rok

Tak jak napisaliśmy we wcześniejszej części tego artykułu – niezwykle ważną rzeczą jest określenie celu na kolejny rok. W ten sposób będziemy w stanie dokładnie zaplanować swój budżet oraz ograniczyć swoje wydatki. Najciekawszą propozycją jest własne mieszkanie. Każdy marzy o posiadaniu czegoś swojego. Nie ma lepszego uczucia niż to, gdy po ciężkim dniu w pracy wracamy do własnego mieszkania lub domu. Nikt nam niczego nie zabrania ani niczego nam nie nakazuje. Możemy robić wszystko, co nam się spodoba.

Wielu ludzi planując swoje finansowe postanowienia noworoczne pod uwagę bierze właśnie kupno nieruchomości. Niestety mało kogo stać na to, by mieszkanie lub dom kupić za gotówkę. W tej sytuacji niezbędny może okazać się kredyt hipoteczny. Określając swój cel na następny rok pomyślmy więc o tym, by zacząć oszczędzać na niepotrzebnych wydatkach, a odłożone pieniądze przeznaczyć na wkład własny, który jest niezbędny przy kredycie hipotecznym.

Podsumowanie

Nowy rok to szansa na to, by zmienić swoje życie pod każdym względem. Emocjonalnym oraz finansowym. Okres ten to niesamowita okazja, by w końcu pomyśleć o własnym mieszkaniu. Przy wystąpieniu wątpliwości na temat tego, czy kredyt hipoteczny jest opłacalny należy wziąć pod uwagę fakt, że za wynajem mieszkania i tak musimy płacić. Niewątpliwie lepiej jest miesięcznie płacić za swoje, niż za czyjeś. Dowiedz się więcej – kredyt hipoteczny w Direct.Money.pl.

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama