reklama

Firma sprzątająca Warszawa – co wchodzi w zakres usług?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już to, że coraz to większa liczba osób zaczyna korzystać z usług firm sprzątających w Warszawie, powierzając im wykonanie szeregu różnych czynności określanych zbiorczo jako serwis sprzątający, a czasem polegających także na wykonywaniu innego rodzaju prac domowych, takich jak między innymi pranie, prasowanie oraz gotowanie.

Rosnące zainteresowanie tego typu usługami przekłada się też bezpośrednio na ilość podmiotów, które funkcjonują na rynku usług sprzątających, oferując swoim klientom szeroki wachlarz możliwości i wyboru interesujących ich czynności.

Oferty poszczególnych przedsiębiorców mogą jednakże znacznie odbiegać od siebie i różnić się nawet w tych najbardziej zasadniczych kwestiach. Aby więc w pełni cieszyć się zadowoleniem z wykonanych na naszą rzecz usług, warto poświęcić na to więcej uwagi przy wyborze zleceniobiorcy, któremu powierzymy sprzątanie posiadanego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek oraz niezadowolenia z wykonanych prac, które – jak pokazuje doświadczenie - w dużej części przypadków wynika z wzajemnego niezrozumienia oraz niedookreślenia niektórych z warunków wykonania usługi.

Usługi świadczone przez - firma sprzątająca Warszawa - Sprzątanie na 5! (a także w większości innych miast w kraju) koncentrują się w pierwszej kolejności na sprzątaniu mieszkań i budynków mieszkalnych. Często jednak okazuje się, że poszczególne firmy inaczej określają podstawowy zakres prac kryjących się pod pojęciem „sprzątania mieszkania”, nie umieszczając w nim tych czynności, które dla przeciętnego odbiorcy immanentnie związane są z pracami serwisu sprzątającego. Podobnie też – niektóre firmy doliczają do ceny sprzątania opłaty związane z przejazdem na miejsce, gdzie mają wykonać zamówione usługi, a także opłaty związane z użyciem własnych środków czystości w miejsce tych, które zakupić może wcześniej klient. Bardzo często okazuje się, że uwzględnienie opisanych wyżej kosztów, niewliczonych pierwotnie w proponowaną cenę, czynić będzie ofertę konkretnej firmy sprzątającej nieatrakcyjną pomimo tego, że na pierwszy rzut oka nie odbiegała ona cenowo od konkurencyjnych ofert.

Jak była już wyżej mowa, coraz częściej firmy sprzątające w Warszawie decydują się na poszerzenie zakresu świadczonych usług o takie czynności, które nie dają się zakwalifikować jako serwis sprzątający. Przede wszystkim chodzi tutaj o różnego rodzaju prace w domu i mieszkaniu, które określić można zbiorczo jako pomoc domowa. Zatrudniani przez te firmy pracownicy są w stanie nie tylko posprzątać mieszkanie lub budynek jednorodzinny, ale także zrobić pranie, wysuszyć i wyprasować wyprane ubrania, a także sporządzić posiłek dla domowników. Tego rodzaju usługi dedykowane są nie tylko dla tych wszystkich osób, które nie mają czasu lub ochoty zajmować się tradycyjnymi pracami domowymi. W równym stopniu polecić je można osobom starszym lub mającym problemy ze zdrowiem, które nie pozwalają im na samodzielne wykonywanie wszystkich czynności w domu. Dzięki temu chociaż częściowo można je odciążyć oraz umożliwić funkcjonowanie w komfortowych warunkach.

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info
reklama
reklama