reklama

Paryski Romans na deskach Gorlickiego Centrum Kultury Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza 3 marca 2017 r. (piątek) na godz. 19.00 na wieczór z operetką.

Będzie można obejrzeć spektakl zatytułowany „Paryski Romans” z udziałem krakowskiej orkiestry kameralnej Camerata.


O widowisku:

Do Paryża przyciągają mieszkańcy wszystkich zakątków świata. Są wśród nich głodni wrażeń turyści, ciekawi kultury i sztuki „specjaliści” oraz przepełnieni potrzebą miłości i szczęścia poszukiwacze spełnionych
marzeń.

Antonina i Edwin, główni bohaterowie, to Polscy śpiewacy, uczestnicząc w międzynarodowych wojażach trafiają do Paryża. Obydwoje bardzo pragną wzajemnego towarzystwa, a nawet miłości. Jednak przekorność ich charakterów, nieprzewidywalne sytuacje oraz ciągły zwrot akcji widowiska, wciąż utrudnia im zbliżenie.

Młody artysta Edwin, zbyt często ulega urokowi przepięknych i ponętnych Paryżanek, zaś Antonina niejednokrotnie odłącza się od grupy w poszukiwaniu angażu na paryskich scenach i estradach.

Pol, to niezrównany, zabójczo uroczy, zabawny i zorientowany we wszystkich obyczajach i zasadach paryskiego życia, przewodnik w ich podróży. To on jest ogniwem łączącym widzów z aktorami, prowadzi pełną humoru i mądrości życiowych interakcję, dzięki czemu spektakl, to ogromna dawka dowcipu, wzruszeń i zachwytu.

Paryski Romans, to skarbnica operetkowych i klasycznych przebojów, tj: Wilia, O Sole Mio, Ach Kobietki, Kocham Paryż i wiele innych. To obraz stolicy operetki, który przyciąga, zachwyca i hipnotyzuje przepięknymi kostiumami, choreografią w wykonaniu mistrzów tanga, salsy, paso doble, mambo, a także klasycznego straussowskiego walca.

To pełna niespodzianek opowieść z pogranicza komedii i dramatu, w której uczestnictwo powoduje, że życie nabiera kolorów i zupełnie innego pozytywnego obrazu. To operetkowy romans, w którym miłość bierze górę nad rozsądkiem, a szczęśliwe zakończenie wszystkich zaskakuje.

Występują: Izabela Witwicka, Jarosław Bielecki/Jakub Klich, Michał Bagniewski/Rafał Tomkiewicz, Anna Kaczmarek, Weronika Lysko/Andżelika Warzyńska, Krzysztof Sojka, Paweł Nowak.

Scenariusz i reżyseria: Izabela Witwicka

Kierownictwo muzyczne: Wiesław Murzański

Choreografia: Izabela Witwicka, Anna Kaczmarek

Realizacja: Marcin Witwicki, Michał Witwicki

Scenografia i współpraca: IWIA Styl, IWIA Tech

Produkcja: Teatr Muzyczny IWIA

Zwiastun video

Zwiastun video

Plakat

Cena biletu: 60 zł.

Rezerwacji biletów można dokonać pod nr tel.: 500 473 732, 18 353 56 95.

Zapraszamy!

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama