reklama

Optymalna metoda depilacji dla osób o czarnych i grubych włosach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aczkolwiek nadmiar zbędnego owłosienia na rękach, nogach czy twarzy jest dokuczliwy dla każdej niemalże kobiety, osoby o ciemnych i grubych włosach niejednokrotnie borykają się z problemem skutecznego ich usunięcia na możliwie najdłuższy okres czasu.

Ciemne owłosienie jest szczególnie dokuczliwe nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych, dlatego też zarówno panie, jak i niejednokrotnie panowie o gęstych i grubych czarnych włosach poszukują optymalnego sposobu depilacji.

  Działanie to często kończy się niepowodzeniem, bowiem tradycyjne metody usuwania owłosienia, jak maszynka elektryczna, kremy depilujące, a nawet rozgrzany wosk nie gwarantują całkowitego pozbycia się włosów. Dodatkową wadą tego rodzaju metod jest ich relatywnie niska skuteczność oraz konieczność cyklicznego powtarzania depilacji.

    Nowoczesna depilacja a usuwanie ciemnego owłosienia

 W przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów depilacji, nowatorskie techniki oraz specjalistyczny sprzęt umożliwiają skuteczne pozbycie się ciemnych, grubych i twardych włosów.

 Jedna z najlepszych i dających optymalne efekty zabiegu depilacji metod usuwania włosów jest metoda opierająca się na działaniu lasera diodowego, który przenika do wnętrza włosa i zamienia jego barwnik na ciepło niszczące macierz włosa. Zniszczenie macierzy uniemożliwia odrastanie włosa. W praktyce oznacza to, iż po kilku, przeprowadzonych w kilkutygodniowych odstępach czasu zabiegach depilacji włosy na depilowanej części ciała przestają odrastać, bowiem ich struktury są całkowicie zniszczone.   

    Zawartość melaniny a skuteczność depilacji

Depilacja laserowa opiera się na zjawisku fototermolizy polegającym – jak wcześniej było wyjaśnione – na przenikaniu światła lasera do wnętrza włosa, a następnie zamiany barwnika włosa zwanego melaniną na ciepło niszczące struktury włosa. Dlatego też szybkość i optymalna skuteczność tego rodzaju zabiegów depilacji  uwarunkowana jest zawartością melaniny we włosie – im więcej barwnika, tym lepsze efekty zabiegu.  W związku z tym depilacja laserem diodowym jest idealnym rozwiązaniem dla osób o ciemnych i grubych włosach zawierających maksymalne ilości melaniny.

Adresy gabinetów we Wrocławiu znajdziesz tutaj https://depilacja.pl/laserowa-wroclaw.html

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 99 51 51

Strona: www.halogorlice.info

Skomentuj

Zabronione jest zamieszczanie wpisów, które:
a) są sprzeczne z polskim prawem lub zasadami współżycia społecznego;
b) są wulgarne lub obsceniczne;
c) naruszają prawa osób trzecich (pomówienie, podanie adresu osoby);
d) nawołują (lub propagują) do nienawiści rasowej lub religijnej, przemocy lub są w inny sposób niezgodne z prawem;
e) niosą treści reklamowe.

reklama
reklama