reklama
 • 26 maj 2017

Katarzyna Kukla – mama 9-letniej Ani, 6-letniego Krzysia, 3-letniego Wojtusia i 4-miesięcznej Małgosi – opowiedziała nam o tym, jak świętuje Dzień Matki.

 • 18 maj 2017

Przez zimę jemy posiłki bardziej kaloryczne z większą ilością tłuszczu i przeważnie na ciepło, mniej się też ruszamy. Wolimy zimne popołudnia spędzić pod kocem z herbatą niż na spacerach. To okres kiedy przybieramy nieco na wadze zwłaszcza jeśli nie dołączamy aktywności fizycznej. Teraz, gdy lato coraz bliżej chcemy pozbyć się niechcianych kilogramów zgromadzonych w okresie zimowym ale nie zawsze robimy to w sposób poprawny. Jak schudnąć zdrowo i utrzymać prawidłową masę ciała na dłużej?

Ile kilogramów zrzucić?
Postaraj odpowiedzieć sobie na kilka pytań: ile kilogramów chcę zrzucić i w jakim czasie? jakie produkty powinnam ograniczyć aby schudnąć? jakie ćwiczenia zastosować? Następnie oblicz ile powinnaś ważyć według tego wzoru: (wzrost w cm – 100) – 10%. Teraz już wiesz ile powinnaś schudnąć. Do dzieła!

Ustal pory posiłków w ciągu dnia.
Uwzględnij w nim ilość posiłków w ciągu dnia, zwykle jest to 4-5 posiłków. Pierwszy po przebudzeniu - nie zwlekaj ze śniadaniem. Kolejne posiłki co 3-4 godziny. Nie zapominaj
o II śniadaniu, obiedzie oraz kolacji, nic nie pomijaj nawet jeśli nie masz czasu w danej chwili to lepiej zjedz coś pół godziny później zamiast pomijać posiłek. To ważne – tak podkręcisz metabolizm. Zapomnij o kolacji o 18:00 – to mit! Ostatni posiłek zjedz 3 godziny przed pójściem spać. Kolacja o godzinie 18:00 będzie w porządku wtedy gdy chodzisz spać o 21:00.

Zastosuj najlepszą dietę – indywidualną!
Postaw na produkty nieprzetworzone. Warzywa i produkty zbożowe dodawaj do każdego posiłku – to dawka energii i błonnika. Owoce zjedz dwa w ciągu dnia, np. jabłko, banana lub kiwi przez to zwiększysz dawkę witamin. W dwóch posiłkach uwzględnij nabiał będący źródłem wapnia. Dołącz także budulec mięśni – porcję chudego mięsa lub ryby w ilości 100 – 150 g do posiłku obiadowego lub kolacji. Nie zapominaj o dodatku tłuszczu – 2 łyżki oliwy lub oleju plus dwie łyżki masła lub margaryny na dzień.

Najbardziej znana i często stosowana wśród pań dieta 1000-1200 kcal nie jest dla wszystkich. Jeśli nie potrafisz ustalić odpowiedniej dawki energii skorzystaj z pomocy specjalisty z gabinetu Dietifit.

Ogranicz w diecie.
Spożywaj w mniejszych ilościach lub zrezygnuj z tłustych wędlin, kiełbas i parówek które poza tłuszczem zawierają sporą dawkę soli. Spożywaj także chude mleko (max do 2%). Na czas odchudzania zrezygnuj z tłustych produktów, jak i ze słodyczy. Odpuść sobie także potrawy smażone w panierce.

Wprowadź aktywność fizyczną
Poza dietą istotne znaczenie podczas redukcji masy ciała mają ćwiczenia. Dzięki nim zachodzi spalanie tkanki tłuszczowej, natomiast zwiększanie tkanki mięśniowej. Na początek postaw na spacery, a następnie biegi, czy pływanie. Ruch wprowadzaj stopniowo – wystarczy, że początkowo poświęcisz 10-20 minut dziennie na aktywność.

Ile wody wypijać?
Jeśli zważyłaś się w jakimś gabinecie dietetycznym i osoba prowadząca Twoją dietę powiedziała Ci że masz za dużo wody w organizmie i powinnaś kupić suplementy na jej pozbycie się – UWAGA! Zostałaś oszukana… Woda w organizmie to ok. 45 - 60% z masy ciała. Jeśli zjadasz te suplementy, odstaw je jak najszybciej! Pomimo tego że widzisz że waga spada to nie jest to tkanka tłuszczowa a woda – to duży błąd.

Jeśli nie jesteś pewna jak powinny dokładnie wyglądać posiłki podczas odchudzania skorzystaj z wizyty dietetyka z Dietfit – pomoże Ci schudnąć zdrowy w sposób.

 • 18 maj 2017

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już to, że coraz to większa liczba osób zaczyna korzystać z usług firm sprzątających w Warszawie, powierzając im wykonanie szeregu różnych czynności określanych zbiorczo jako serwis sprzątający, a czasem polegających także na wykonywaniu innego rodzaju prac domowych, takich jak między innymi pranie, prasowanie oraz gotowanie.

 • 16 maj 2017

Wygląda na to, że styl sportowy na dobre zadomowił się w modzie. Pokochali go ludzie z całego świata i w każdym wieku, zwłaszcza młodzież. Nic dziwnego! Jest on komfortowy, oryginalny, a przy tym szalenie modny, co czyni go idealnym wyborem dla uwielbiających podkreślać swoją oryginalność nastolatków.

 • 16 maj 2017

Kuchnia dla wielu domowników jest ulubionym miejscem, tu można zjeść wspólne posiłki, prowadzić długie rozmowy przy filiżance ulubionej kawy.

Kuchnia jednak służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków.

 • 15 maj 2017

Jesteś maturzystą z Gorlic lub okolic? Czekasz na wyniki z matury? Wykorzystaj ten czas na znalezienie dobrych studiów! Jak to zrobić? Oto 5 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, by wybór studiów okazał się trafny.

Polskie uczelnie oferują ponad 200 kierunków studiów. Który jest skrojony pod Ciebie?

 • 28 kwiecień 2017

Chcesz uzyskać kwalifikacje magazyniera z uprawnieniami operatora wózka jezdniowego? Przyjdź do nas!

Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Gorlicach prowadzi nabór na bezpłatny kurs "Magazynier – operator wózka jezdniowego".

 • 26 kwiecień 2017
Nieinwazyjne metody na redukcję tkanki tłuszczowej cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem – to alternatywa dla zabiegów inwazyjnych, na przykład liposukcji, która również pozwala na uzyskanie bardzo dobrych wyników.
 • 26 kwiecień 2017
Romantyczna kolacja, przyjęcie, wieczorne wyjście z przyjaciółmi czy też szampańska zabawa do białego rana to wydarzenia,
 • 24 kwiecień 2017

Przy poszukiwaniu odpowiednich planów dla domów jednorodzinnych na pewno spotkamy się z wieloma projektami domów z poddaszami użytkowymi.

To właśnie one należą do najbardziej popularnych projektów, które są chętnie wybierane przez mniejsze i większe rodziny.

reklama
reklama
 1. KINO FARYS
 2. HELIOS
 3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama