Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Przyszłość jednego kilometra chodnika w Kobylance okiem kandydatów na wójta Wyróżniony

Czas przed drugą turą wyborów to doskonała okazja do zadawania pytań, zwłaszcza tych najmniej wygodnych. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, publikujemy dzisiaj odpowiedzi kandydatów na stanowisko wójta gminy Gorlice – Marii Gubały i Jana Przybylskiego – na pytanie dotyczące budowy chodnika w Kobylance.

Sprawą zajęliśmy się po mailu, który otrzymaliśmy kilka dni temu naszego Czytelnika:

Piszę do Państwa z prośbą o nagłośnienie bardzo ważnej sprawy dla mieszkańców Kobylanki. Chodzi o dokończenie chodnika, który pozwoliłby naszym dzieciom bezpiecznie dojść lub dojechać rowerami do szkoły podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza, bez ryzyka utraty zdrowia lub życia! Jest to droga powiatowa, na której panuje bardzo duży ruch, a samochody często jeżdżą ze zbyt dużą prędkością. Chodzi dokładnie o dokończenie 1 kilometra chodnika wzdłuż drogi powiatowej, która łączy się z drogą krajową numer 993. W tej sprawie było zebrane ponad 200 podpisów mieszkańców Kobylanki i Dominikowic, a problem był przedstawiony lokalnym władzom, które ustosunkowały się do naszej petycji, odpowiedzią, iż zbyt mało dzieci mieszka przy tej drodze i nie ma potrzeby dokończenia chodnika. Sprawa wygląda tak, że rodzice odwożą dzieci sami, by nie ryzykować. Żaden rodzic nie puści dziecka samego, drogą, którą samochody ciężarowe pędzą jeden za drugim, poza tym chodnik potrzebny jest także dorosłym i starszym osobom do normalnego i bezpiecznego przemieszczania się.

Wiadomość tą przesłaliśmy do kandydatów, którzy już w najbliższą niedzielę (4 listopada) powalczą o fotel wójta gminy Gorlice z prośbą o ustosunkowanie się do sprawy. Oto co odpisali.


reklama


Maria Gubała, Komitet Wyborczy Wyborców Prawa i Sprawiedliwości:

Odnosząc się do sprawy przedstawionej w piśmie mieszkańców wsi Kobylanka, dotyczącej dokończenia budowy chodnika przy drodze powiatowej łączącej się z drogą krajową nr 993, pozostaje mi tylko powtórzyć to, co wielokrotnie mówiłam na spotkaniach z mieszkańcami gminy i co zawarłam w swoim programie wyborczym. Sprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa są dla mnie priorytetowe. Nie ma znaczenia czy przy danej drodze mieszka pięcioro, czy dziesięcioro dzieci. Chodnik, a zwłaszcza w pobliżu szkoły jest niezbędny i dziwie się, że jego budowa została niedokończona. Zresztą chodnik służy nie tylko dzieciom. Wprawdzie w przypadku tej drogi jest to droga powiatowa, ale jest to doskonała okazja do tego, aby pokazać, że różne szczeble samorządu mogą i powinny działać razem, bo tego wymaga interes ludzi.

Jeżeli zostanę wójtem, to natychmiast zwrócę się do Rady Powiatu z wnioskiem o to,, aby chodnik został dokończony. Biorąc pod uwagę fakt, że w Radzie Powiatu zasiada 10 radnych Prawa i Sprawiedliwości a wśród nich mieszkanka Kobylanki pani Maria Ludwin już dziś mogę zapewnić, że stosowne decyzje zostaną podjęte szybciej, niż się naszym oponentom się wydaje. Problem braku chodników nie dotyczy tylko Kobylanki, w innych miejscowościach jest podobnie. Rząd pana Mateusza Morawieckiego przeznaczył specjalną pulę środków właśnie na budowę lokalnych dróg i chodników, zwłaszcza tych prowadzących do szkół i przedszkoli więc nie ma problemu finansowaniem, potrzeba tylko dobrej woli  i chęci sięgnięcia po te środki. 

Jan Przybylski, Komitet Wyborczy Wyborców Jana Przybylskiego:

W obecnym stanie prawnym zadbanie o bezpieczeństwo, w tym budowa chodników w ciągu drogi powiatowej należy do kompetencji Powiatu. Dążąc jednak do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców, w tym szczególnie dzieci, podejmował będę współpracę z właścicielem drogi mającą na celu wspólną budowę chodnika. Jako Wójt Gminy zabiegał będę o przygotowanie projektu budowy chodnika oraz zabezpieczenia w budżecie Gminy środków na sfinansowanie wymaganej przez Powiat części inwestycji. Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z punktów mojego programu i dołożę wszelkich starań, by na obszarze Gminy przybywało bezpiecznych, oświetlonych a zimą też odśnieżonych chodników i dróg.

Drodzy Czytelnicy, jeśli macie jakieś konkretne pytania do kandydatów możecie je przysyłać (wraz z opisem problemu) na naszego maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Mamy czas do najbliższego piątku.


reklama


reklama

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 30 październik 2018 15:13
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

+1 # OLo 2018-11-04 15:54
Wszystkich nie krytykojmy ktorzy cos obiecoja popatrzcie co poprzednicy zrobili nic przez te lata nic nie zrobili tylko bezsensu galerie buduja ale o parkingach to zapominaja juz.tylko straz miejska przychodzi i bileciki pisza a gdzie may stc.Ludzie obudzcie cie troche i zacznijcie myslec lepiej zainwestojmy w chodniki i parkingi zamiast bezsensowne galerie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # sars 2018-11-01 21:12
Oj widzę że niektórzy mają wielki problem z czytaniem ze zrozumieniem. Pani Maria wyraźnie napisała że chce w tej sprawie współdziałać z zarządcą drogi a nie go zastąpić i że widzi takie możliwości. Zanim się wyzłośliwisz jeden z drugim to dokładnie przeczytaj jeśli jeszcze potrafisz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # On 2018-11-01 08:56
Dobrze że p.Gubała obiecuje bo jak się postara to zrobi,p.Przybylski mógł zrobić bo jako radny powiatowy było to w jego kompetencji ALE NIE ZROBIŁ to teraz niech nie obiecuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Marian 2018-10-31 21:09
A co z dokończeniem chodnika wzdłuż samej drogi krajowej numer 993 do granicy z Krygiem. To właśnie jest niebezpieczny odcinek dla pieszych i rowerzystów, a natężenie ruchu samochodów dużo większe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Jurek 2018-10-31 10:25
Myślałem że ta Pani jest troszkę mądrzejsza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Michaśka 2018-10-30 22:12
A ja o tym jak to potem te chodniki pięknie zarastają i się zapadają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # facioo 2018-10-30 22:03
droga 993 to droga wojewódzka a ne krajowa. trzeba się dokształcić Pani Kandydatko u Pani Poseł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # facioo 2018-10-30 21:57
rozumiem, że jeśli źli mieszkańcy nie wybiorą pisiorki to nie dostaną chodnika?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # jzm 2018-10-31 17:30
no coś w ten deseń - jakaś kara musi być.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # ted 2018-10-30 21:30
przez Stróżówkę przebiega droga wojewódzka i co i nic, kręta, z fosami jak prawie wokół zamku z 1,5 metra, od Kogutka nie ma chodnika, nie ma oświetlenia i jest dobrze, tu jest dopiero ruch, chyba nigdzie nie ma takiego dziadostwa i tyle lat nic i kolejne też nic nie zmieni, najłatwiej wlepić mandat za brak odblaskowego "misia"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # jestem z miasta 2018-10-30 20:54
O matko z córką, rząd Mateusza Morawieckiego. Widzę, że kandydatka jest nieźle odjechana. Przed gminą Gorlice świetlana przyszłość. A mogło być tak pięknie i u nas w Gorlicach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Michałek 2018-10-30 20:15
Szanowni kandydaci, jak już zostaniecie wójtami, budujcie ciągi pieszo - rowerowe. Będziecie w ten sposób walczyć ze smogiem, korkami i poprawiać kondycję fizyczną mieszkańców. Do dzieła!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Boguś 2018-10-30 17:22
Panie radny powiatowy z gminy Gorlice, gdzie Pan byłeś przez tyle kadencji i co robiłeś, że do dzisiaj nie ma tam chodnika, na takim niebezpiecznym miejscu. A może Pan słyszał, że wszystkie pieniądze poszły na hale do Biecza. Trzeba zapytać , jakie Pan ma kompetencje, żeby być wójtem. Szkoda słów...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Żabka 2018-10-30 16:45
System stary należy zlikwidować by powstał Nowoczesny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Marcin 2018-10-30 16:27
Co za brak kompetencji u Pani! Obiecuje rzeczy które nie są w gestii Wójta. Jakby tak została Wójtem to widzę że bedzie sie dzialo. A może odrazu przejmie Starostwo pod swoją opiekę? Co szkodzi obiecać...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+29 # Ona 2018-10-30 14:38
Wszędzie gdzie mieszkają ludzie to powinien być przynajmniej chodnik jednostronny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież