reklama

Wszyscy się zestarzejmy - Biecz będzie gotów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dla 45 osób życie się bardzo odmieni - w Gminie Biecz rozpoczęły się prace nad tym, by najbardziej potrzebującym, pomóc.

Będą mogli liczyć na opiekę zarówno w formie stacjonarnej jak i domowej.

reklama
PW PERFEKT Dominik Nowak, ul. Stróżowska 91 GORLICE
reklama

Na początku listopada rozpoczęły się prace w budynku katechetyczno-administracyjnym parafii. pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Libuszy, które mają na celu zaadaptowanie obiektu na potrzeby ośrodka wsparcia i aktywizacji niesamodzielnych osób starszych powyżej 60 roku życia.

Zadanie pn. „Złota jesień – też będziesz seniorem” realizowane będzie od lutego 2018 r. do czerwca 2020 r.


 

reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

W projekcie będzie uczestniczyło 30 osób w formule stacjonarnej i 15 w formule domowej, które otrzymają wsparcie w formie usług opiekuńczych, odciążeniowych, rehabilitacyjnych oraz terapeutyczno–kulturalnych. Prowadzony obecnie remont pozwoli przystosować budynek na potrzeby realizacji przedsięwzięcia.

Utworzone w nim zostaną: sala pobytu dziennego, sala wypoczynkowa, rehabilitacyjna, pokój terapii manualnej, jadalnia i aneks kuchenny. Wartość projektu wynosi 3.135.949,28 zł., natomiast pozyskane dofinansowanie 2.906.956,86 zł. Ośrodek prowadzony będzie przez Stowarzyszenie Nowa Perspektywa z Libuszy, który został wyłoniony w ramach konkursu do realizacji tego zadania.


reklama

reklama
źródło: UM Biecz

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama