Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Kamila Prokop

Kamila Prokop

Kolejny koncert organizowany przez Studio Wokalne działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Święto zakochanych czyli tzw. Walentynki to okazja do zaprezentowania piosenek opowiadających o miłości.

Utworzona w Siedliskach (gm. Bobowa) Strefa Aktywności Gospodarczej stwarza warunki inwestowania dla przedsiębiorców poszukujących terenów w powiecie gorlickim i nowosądeckim.

Chcesz pomagać innym?

Empatia, życzliwość i komunikatywność to Twoje mocne strony? Zostań asystentem osoby niepełnosprawnej!

Zdobądź zawód i znajdź zatrudnienie w:

➡szpitalach

➡zakładach opiekuńczo – leczniczych

➡ośrodkach i domach pomocy społecznej

➡fundacjach

➡prywatnych domach pacjentów

Profesja należy do grupy zawodów międzynarodowych - to oznacza, że możesz z powodzeniem wykonywać go zarówno w kraju jak i za granicą. Spokojnie, w trakcie nauki nauczysz się języka obcego.

 

Dzień Obrączek Ślubnych

piątek, 08.02.2019 - 17:59

Dnia 23 lutego 2019 roku w sobotę dla wszystkich par odbędzie się Dzień Obrączek Ślubnych. Na to wyjątkowe wydarzenie zaprasza Jubiler Jaracz do Pałacu w Siarach – u Schabińskiej w Gorlicach.

Studia blisko domu.

piątek, 25.01.2019 - 11:58

Wiele osób, szczególnie młodych, planuje rozpocząć studia w wielkim mieście. Mogłoby się wydawać, że w takich metropoliach łatwiej jest znaleźć pracę czy mieszkanie a bogate życie kulturalno-rozrywkowe stanowi dodatkowy czynnik, w wielu przypadkach decydujący, o wyborze danej uczelni na swoje Alma Mater. Ale czy jest sens płacić ogromne w skali roku pieniądze za mieszkanie lub akademik, przejazdy czy samo „życie” aby poczuć się studentem?

Serdecznie zapraszamy wszystkich narciarzy i snowboardzistów!

Już w najbliższą niedzielę 25 listopada 2018 zapraszamy na Targi Ślubne Gorlice, które odbędą się w przepiękny miejscu - „U Schabińskiej – Pałac w Siarach.” Pałac w bajecznym otoczeniu parku i ogrodów z ciekawą historią.

Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” zaprasza osoby niepracujące (bierne zawodowo i bezrobotne) z terenu powiatu gorlickiego do uczestnictwa w projektach pn. „Bądź aktywny – działaj”.
Projekty skierowane są do 28 niepracujących osób (biernych zawodowo i bezrobotnych, defaworyzowanych na rynku pracy) z terenu powiatu gorlickiego w wieku 30+, które są:

1. osobami z niepełnosprawnością
2. osobami niksowykwalifikowanymi

Kluczowe działania pierwszego projektu obejmują:
1. Identyfikację indywidualnych potrzeb Uczestników Projektu wraz z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania;
2. Wyjazd szkoleniowo - terapeutyczny;
3. Pośrednictwo pracy;
4. Certyfikowane kursy/szkolenia zawodowe;
5. Staże ukierunkowane na zdobycie doświadczenia zawodowego;
6. Poradnictwo dla uczestników projektu opiekujących się osobami zależnymi.

Kluczowe działania drugiego projektu obejmują:
1. Identyfikację indywidualnych potrzeb Uczestników Projektu wraz z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania;
2. Warsztaty umiejętności zawodowych;
3. Wsparcie trenera pracy lub doradcy klienta;
4. Certyfikowane kursy/szkolenia zawodowe;
5. Staże ukierunkowane na zdobycie doświadczenia zawodowego;
6. Poradnictwo dla uczestników projektu opiekujących się osobami zależnymi.

Wszystkie działania realizowane w projektach są dla uczestników bezpłatne.
Osobom, które uczestniczą w szkoleniach wypłacane jest stypendium szkoleniowe w wysokości 120% zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Wysokość stypendium zależy od liczby godzin szkolenia (1 godzina – 6,65 zł netto).
Osobom biorącym udział w stażach wypłacane jest stypendium stażowe w wysokości 120% zasiłku.
Organizator pokrywa również koszty niezbędnych badań lekarskich oraz koszt dojazdu uczestników na spotkania z doradcą zawodowym, na warsztaty grupowe oraz w trakcie stażu.

Szczegółowe informacje dostępne są:
• pod nr tel. 730 777 293: lub 730 777 296,
• pod e-mailem – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• na stronie internetowej: wyjdzzdomu.com.pl  
• w biurze projektu: Michalusa 18, 38-300 Gorlice (w godzinach od 8.00 do 14.00)

Projekt „Wyjdź z Domu – działaj” realizowany jest przez Fundację Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” z siedzibą: ul. Średnie 85, 38-321 Moszczenica, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek pracy, Działanie 8.2 Aktywizacja zawodowa, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Klaudia Smaczniak jest z wykształcenia socjologiem, a studia podyplomowe ukończyła z ekonomii społecznej. Jest również absolwentką krakowskiej Szkoły Liderów oraz Szkoły Trenerów Spółdzielczych. To szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, doradca i coach.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Gorlicach prowadzi nabór na bezpłatny kurs "Operator wózka jezdniowego z wymianą butli gazowej". Rozpoczęcie trwającego 67 godziny szkolenia już w październiku. Zajęcia będą odbywać się codziennie w godzinach 8.00 - 15.00.

Mówi, że nie będzie pobierał pensji radnego, a zarobione pieniądze będzie przekazywał na cele społeczne. Posiada wiedzę na temat pracy sejmiku wojewódzkiego potwierdzoną specjalnym certyfikatem. Jako radny sejmiku chciałby aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu polityki społecznej. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Sebastianem Rutkowskim, kandydatem na radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego (ostatnim na liście Kukiz’15).

Jednym z kandydatów w wyborach do sejmiku województwa małopolskiego jest Krzysztof Mróz właściciel znanej w całej Polsce firmy Park - M. Co człowiek biznesu ma do zaoferowania w pracy w samorządzie wojewódzkim? Jak sam mówi trochę przewrotnie - nic ponad to, co zadecydowało o jego dotychczasowym sukcesie.

Sprężyna czy gąbka? Pewnie wielu z Was, wybierając swój materac, zadawało sobie tylko to pytanie. Jednak na komfort naszego snu i wypoczynku wpływa wiele różnych czynników i materiałów. Znają je specjaliści z nowosądeckiej Fabryki Materacy.

Sądeczanin, Prezes Park-M, Krzysztof Mróz, podjął wyzwanie kandydowania w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na co dzień właściciel firmy działającej ogólnokrajowo, zatrudniającej blisko 500 osób, został „jedynką" KW „Wspólna Małopolska" w okręgu wyborczym powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego i miasta Nowy Sącz.

Data: 23 lipca – 29 lipca 2018
Miejsce: Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach
Wstęp wolny (wszystkie atrakcje darmowe).

W wyżej wymienionych dniach odbędzie się już po raz piąty w Gorlicach Tydzień Pozytywnych Inicjatyw.

Jest to akcja, która ma na celu inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności, zapewnienie atrakcyjnych wakacji dla dzieci i młodzieży, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. miłość, dobroć, uczciwość, szacunek czy współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.

W ramach tegorocznego Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw prowadzone będą różne happeningi i eventy, które pozytywnie zaskoczą mieszkańców Gorlic.

W programie, jak co roku:

  • liczne zajęcia, gry, zabawy i konkursy dla dzieci
  • darmowa, duża dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, ślizgawka
  • festiwal gier planszowych
  • piknik rodzinny z konkursami i wieloma atrakcjami dla całej rodziny
  • wieczorne kluby młodzieżowe „Kontrast”
  • rozgrywki i zawody sportowe z cennymi nagrodami
  • kampania profilaktyczna „No promil-No problem”
  • warsztaty żonglowania (yoyo, kendama, piłeczki)

Nowością w tym roku będzie gra terenowa Panoo, w której mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani bez względu na wiek. Maluszki mogą brać udział z rodzicami.

Ponadto, w czasie Festiwalu Gier Planszowych odbędą się oficjalne eliminacje do Mistrzostw Polski w Catan 2018. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów: TUTAJ

W piątek i w sobotę wieczorem, kolejno na klubie młodzieżowym KONTRAST oraz w czasie wieczoru uwielbienia w Domu Nauczyciela (ul. Walerego Wróblewskiego 10) pojawi się gość specjalny – pedagog, autor i raper – Dobromir Makowski, który podzieli się z Gorliczanami swoją niesamowitą historią i zachęci do życia w wolności, z pasją.

W czasie TPI 2018 będą również prowadzone różne akcje społeczne dla lokalnej społeczności i miasta takie jak trzepanie dywanów, sprzątanie najbardziej uczęszczanych ulic, pomoc osobom starszym i schorowanym, itp.).
Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage’a, gdzie na bieżąco będą pojawiać się wszystkie informacje – https://www.facebook.com/ponadograniczeniami.  

Oficjalne wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1892698560794515/

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami. Głównymi partnerami i sponsorami są: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa w Gorlicach oraz Miasto Gorlice.

 

 

  

 

Zastanawiasz się nad swoją przyszłością? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem CENTRUM NAUKI I BIZNESU ŻAK wszystko jest możliwe!

Pani Grażyna w prosty sposób schudła 7,6 kg z Bonne Sante i zyskała atrakcyjną sylwetkę!

Pani Grażyna jest żywym przykładem, że atrakcyjna sylwetka i świetne samopoczucie są na wyciągnięcie ręki, a dieta może być zarówno przyjemna i bardzo skuteczna. Determinacja w dążeniu do celu, cotygodniowe spotkania z dietetykiem oraz nadzieja na zmianę starych przyzwyczajeń przyniosły doskonały efekt. Pani Grażyna w 6 tygodni schudła 7,6 kg!

Artur Stępień – przedstawiciel ds. rozwoju sieci sprzedaży usług terminalowych. Pracuje w jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm dostarczających usługi i rozwiązania dla przedsiębiorstw w zakresie akceptacji kart płatniczych.

Zaczyna świecić słońce. Zmieniamy garderobę na letnią, wszystko jest pięknie, tylko zastanawia nas jedno: skąd się wzięły te fałdki tłuszczu? Teraz już za późno na zastanawianie się. Czas rozpocząć program wiosennego odchudzania, bo lato już tuż, tuż... Pamiętaj, wakacje to doskonały czas na zmiany! 

1. Motywacja
Gorące pory roku sprawiają, że nie możemy ukrywać tłuszczyku pod warstwą ubrań. Wizja pokazania się innym w bluzce na ramiączkach, czy w kostiumie kąpielowym na plaży sprawia, że chętniej podejmujemy decyzję o zmianie.  

2. Dostęp do świeżych warzyw i owoców
W sezonie letnim mamy najlepszy dostęp do świeżych warzyw i owoców. Duża zawartość wody i błonnika w takich produktach sprawia, że są one niskokaloryczne, pomagają usunąć nagromadzoną wodę metaboliczną oraz przyśpieszają procesy trawienne. 

3. Mniejsze zapotrzebowanie na kalorie
Latem organizm ma mniejsze zapotrzebowanie na kalorie, ponieważ nie musi nieustannie utrzymywać ciepła. Ma to związek z termoregulacją naszego ciała, które w lecie nie potrzebuje dodatkowej energii na ogrzewanie organizmu.

4. Brak ochoty na ciężkostrawne jedzenie
Wysokie temperatury powodują, że mamy znacznie mniejszą ochotę na gorące, ciężkie zupy czy sosy, więc częściej sięgamy po orzeźwiające, a jednocześnie lekkostrawne potrawy, co jest korzystniejsze dla figury.

5. Więcej okazji do sportu i przebywania na świeżym powietrzu
Pogoda jest naszym sprzymierzeńcem – koniec z wymówkami, że jest za zimno na bieganie czy chociaż na dotarcie do pracy rowerem. Lato daje nam dużo więcej możliwości do przebywania na zewnątrz, a co za tym idzie - do ruchu.

-------
Nie czekaj i podejmij wyzwanie “Schudnij do wakacji”! Zacznij od bezpłatnej konsultacji z dietetykiem Bonne Santé, który doradzi jak skutecznie schudnąć bez głodówek, rygorystycznej diety czy koniecznej suplementacji. 

Pani Grażyna już nam zaufała, a Ty? 

Waga początkowa wynosiła 77,4 kg, natomiast obecna waga to 69,8 kg, czyli łącznie -7,6 kg mniej w ciągu 6 tygodni! 

 

Gabinety Dietetyczne Bonne Santé 
ul. Mickiewicza 17, Gorlice
+48 881 026 146 - bezpłatna konsultacja
http://www.bonne-sante.pl/dietetyk-gorlice/

 

Miło jest nam poinformować, że Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla przy aprobacie Rady Miasta Gorlice podjął w tym roku decyzję o kontynuowaniu wdrożonego w 2016 roku programu profilaktyki zakażeń wirusem HPV, finansując z budżetu Miasta szczepienia profilaktyczne przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), przeznaczone dla dziewczynek z rocznika 2005, zameldowanych na terenie Miasta Gorlice.

Po licznych zapytaniach ze strony miłośników kompleksu rozrywkowego, Park Zatorland przygotował niespodziankę. Otwarcie Parku nastąpi już w ten weekend – tj. 14 i 15 kwietnia 2018 roku!

Zapisy pod numerem telefonu 502 469 633 od poniedziałku do soboty w godz. 9-20.

Nowy rok to nowe cele i nadzieje, że można wszystko zacząć od nowa. Dlatego też wielu z nas robi postanowienia noworoczne np. dotyczące odchudzania. Niestety, jak wskazują statystyki, jedynie 8% osób osiągnie sukces na tym polu. Dowiedz się co zrobić, aby pielęgnować motywację i zrealizować swoje cele:

Po ponad 99 milionach lat pojawi się w małopolskim Zatorze. O kim mowa? Największy na świecie dinozaur liczący 35 metrów długości i 9 wysokości powstaje w Parku Rozrywki Zatorland!

Efektywne odchudzanie to prawdziwe sztuka. Większość z nas ma za sobą wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów. Nawet jeśli udawało się nam schudnąć, to zazwyczaj po jakimś czasie pojawiał się efekt jo-jo. Co więc zrobić, by utrata wagi okazała się długotrwała?