Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Barbara Ćmiech

Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Jeszcze trwają, ale już pojawił się plan na kolejne – mowa o warsztatach mydlarskich, które dzisiaj (17 stycznia) odbywają się w Domu Polsko-Słowackim.

74 lata temu nasze miasto zostało wyzwolone spod niemieckiej okupacji, dzisiaj (17 stycznia) odbywają się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Tuż przed północą służby ratunkowe rozpoczęły poszukiwania kobiety, z którą kontakt urwał się około godz. 20.

Dziewczynka z Zespołem Westa, czyli tak zwaną padaczką zgięciową zmaga się od piątego miesiąca życia. To właśnie wtedy, niedługo po podaniu szczepionki, pojawiły się pierwsze napady, a w kilka tygodni późnej – diagnoza.

W czwartek (10 stycznia) tuż przed godziną 16 świetlica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szymbarku wypełniła się niemal po brzegi – przybyły rodziny wychowanków i pracowników, przyjaciele, sąsiedzi, mieszkańcy Szymbarku oraz okolicznych miejscowości – tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie na jasełka przygotowane przez teatrzyk „Wesołe Marionetki”.

Przerwa w dostawie wody!

wtorek, 15.01.2019 - 9:59

Informujemy, że w związku z wystąpieniem awarii wodociągowej dzisiaj (15 stycznia) od godz. 9 do około godz. 12 w budynkach przy ul. Ariańskiej i Sienkiewicza nastąpi przerwa w dostawie wody.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych w Gorlickiem.

Dzisiaj (14 stycznia) w wielu miastach Polski odbędą się wiece przeciwko nienawiści i przemocy. Miały być również gestem solidarności z zaatakowanym wczoraj przez nożownika prezydentem Gdańska. Niestety kilkadziesiąt minut temu Polskę obiegła informacja o śmierci Pawła Adamowicza.

Pijani kierowcy sprawcami groźnych kolizji

poniedziałek, 14.01.2019 - 12:15

W piątkowy wieczór (11 stycznia) doszło do dwóch zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. W jednym z nich ucierpiały dzieci.

Uwaga na wodę w Łużnej!

poniedziałek, 14.01.2019 - 11:41

Proszę o wyjaśnienie nam sytuacji zaistniałej w szkołach i przedszkolach w gminie Łużnej. Bakteria coli podobno w szkołach? Czy to prawda? – w wiadomości do redakcji pisze pan Michał, nasz Czytelnik.

Wczoraj (12 stycznia) około godz. 23.15 gorliccy strażacy dostali zawiadomienie o pożarze budynku gospodarczego. Na miejsce natychmiast wyruszyło cztery wozy bojowe z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i OSP Kobylanka.

Dzisiaj (11 stycznia) około godz. 18.30 w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Krasińskiego w Gorlicach doszło do pożaru w wyniku zapalenia się oleju na kuchni.

Normy zatrudnienia pielęgniarek, które weszły w życie od 1 stycznia, zmusiły szpitale do likwidacji łóżek. Niektóre nie są w stanie finansowo podołać zatrudnieniu dodatkowego personelu, inne – nie mają kogo. Jak jest u nas?

Zorganizował zbiórkę pieniędzy i poleciał do Londynu szukać inwestora dla krakowskiego klubu. O kim mowa?

We wtorek (8 stycznia) w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXIV Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie: cukiernik. Konkurs wygrał uczeń jednej z gorlickich szkół średnich.

Dzisiaj (10 stycznia) około godz. 19.40 kierujący audi potrącił poruszającego się prawidłową stroną jezdni 40-letniego bobowianina. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali w Gorlickiem w sumie 1328 razy.

Od kilku miesięcy domem chłopczyka jest szpital, w tym swoim – w Klimkówce – był raz, na kilka dni. Święta też spędził w szpitalu, na szczęście z ukochanymi rodzicami, którzy musieli zrezygnować z pracy, by móc się nim opiekować.

Teraz Bartuś jest w trakcie kolejnego cyklu chemioterapii, którą bardzo ciężko znosi. Rodzice proszą o wsparcie.

Wczoraj (8 stycznia) doszło do pożaru w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Słowackiego w Gorlicach. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Lista zawodów deficytowych, nadwyżkowych i zrównoważonych w naszym regionie. Prognoza na najbliższy rok.

Na parkingu, za który trzeba płacić, stoi się w zaspie, szkoda, że jak się zostawi samochód o pięć minut dłużej, to kończy się to mandatem, a jak się za coś płaci, to pasuje, żeby dało się chociaż z tego skorzystać – pisze w wiadomości do redakcji nasza Czytelniczka.

Ostatnie dni w statystykach drogówki przyniosły kilka niegroźnych stłuczek, ale i poważniejszych zdarzeń. O większości z nich informowaliśmy na bieżąco.

Już w najbliższą niedzielę (13 stycznia) finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko w 2018 roku gorlicka lecznica otrzymała sprzęt o wartości około 150 tysięcy złotych.

W miejscach, gdzie drogi przebiegają przez otwarty teren, śnieg nawiewany z pól tworzy niebezpieczne zaspy. Jedna z lokalnych dróg została całkowicie zablokowana.

W ostatni piątek (4 stycznia) w gorlickiej lecznicy obył się dzień otwarty dla maturzystów, by zachęcić ich do wybierania zawodów medycznych i tych, które mają zastosowanie w ochronie zdrowia.