Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Barbara Ćmiech

Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Udało się! – mówią z radością Danuta i Jan Dziubynowie, właściciele Zagrody Edukacyjnej, w której we wtorek (18 września) mieszkańcy Gładyszowa pobili Rekord Polski w… robieniu najdłuższego powrósła z siana.

Wczoraj (19 września) nasi policjanci brali udział w Europejskim Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych. Akcja EDWARD to wzmożone kontrole, zwracanie uwagi na zapięte pasy, włączone światła i trzeźwość, a nie, jak myśli większość – tylko „łapanie” kierowców przekraczających prędkość.

Dzisiaj (17 września) około godz. 8 doszło w Szymbarku do kolizji skody i forda, o której pisaliśmy TUTAJ. Znamy przyczyny tego zdarzenia.

Gorliccy policjanci – sierż. sztab. Damian Florek oraz st. sierż. Sebastian Michalski, którzy reprezentowali garnizon małopolski w XXV edycji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”, w klasyfikacji drużynowej tego turnieju zajęli I miejsce.

Do zuchwałej kradzieży doszło wczoraj (13 września) u złotnika z zakładu przy ulicy Podkościelnej w Gorlicach. Szybka reakcja właściciela i sprzedawcy z sąsiedniego sklepu pozwoliła na niemalże natychmiastowe ujęcie sprawcy.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego urokliwego miejsca. My jesteśmy zachwyceni, zwłaszcza że nowy właściciel dopiero „rozgląda się po kątach”.

Wczoraj (12 września) gorliccy mundurowi dostali kolejne zgłoszenie o niewybuchu znalezionym w naszym powiecie. Tym razem mieszkaniec natrafił na pocisk, spacerując po jednym z lasów w Łużnej.

Wczoraj (12 września) uwagę policjantów patrolujących Sękową przykuli trzej młodzi rowerzyści. Ich przejażdżka wyglądała dość… dziwnie.

Wczoraj (12 września) na konwencji wyborczej MRS przedstawił listę kandydatów do Rady Gminy Sękowa. Na czele kampanii stanie Małgorzata Małuch, obecna wójcina Sękowej, która będzie ubiegała się o reelekcję.

Pożar ciągnika siodłowego, do którego doszło w niedzielę (9 września), budzi wśród Was niemałe emocje. Sprawdziliśmy ustalenia mundurowych.

Szczepienia to dość kontrowersyjny temat, który wzbudza wiele emocji. W dodatku dyskusje na ten temat są najczęściej walką na słowa i nie wnoszą nic konstruktywnego, dlatego pojawił się pomysł spotkania „przy kawie”, w którym weźmie udział również specjalista.

Specjaliści opowiedzą o Białych Certyfikatach, czyli o pieniądzach na modernizację m.in. oświetlenia, ogrzewania czy linii produkcyjnej. Wykazałeś oszczędności? Ministerstwo nagradza papierami wartościowymi przedsiębiorców, którzy poczynili inwestycje służące oszczędności energii.

W sobotę (8 września) tuż przed południem robotnicy pracujący przy remoncie drogi natrafili na pocisk artyleryjski.

Nastoletni kierowca sprawcą wypadku

poniedziałek, 10.09.2018 - 14:21

Zdarzenie drogowe, o którym pisaliśmy w piątkowy (7 września) wieczór, nadal jest wyjaśniane przez gorlickich mundurowych.

W piątkowy (7 września) poranek kierowcy przejeżdżający obok Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach musieli być mocno zdziwieni. Nie tyle widokiem policjantów, ile gromadki dzieci, która ich otaczała.

Od dzisiaj (10 września) do 5 października każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, może oddać jeden głos na dowolne zadanie ze swojego regionu (w naszym przypadku jest to Subregion Sądecki).

I właśnie dlatego na Pogórzańskie Atrakcje Naukowe czeka się cały rok – słychać było dzisiaj (9 września) na korytarzu szkoły w Łużnej, gdzie już po raz dziewiąty odbyła się ta wyjątkowa impreza.

Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie. Z roku na rok misterne koronki robią na mieszkańcach i turystach coraz większe wrażenie.

Gorący stołek – gorące pytania

niedziela, 09.09.2018 - 12:30

Za sześć tygodni wybierzemy radnych, wójtów i burmistrzów, ale zanim to się stanie zachęcamy Was do zadawania pytań, na które kandydaci będą musieli odpowiedzieć przed… naszym mikrofonem.

Wczoraj (6 września) około godz. 12.50 doszło do potrącenia dziecka na drodze w Brunarach. Chłopiec z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do gorlickiego szpitala.

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach została powiadomiona przez członków rodziny o zaginięciu Krzysztofa Piwowarczyka, syna Stanisława i Ireny, urodzonego w 1970 roku, zameldowanego w Rozdzielu. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu, proszone są o niezwłoczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach lub najbliższą jednostką policji.

Wczorajsze (5 września) zdarzenie drogowe, o którym pisaliśmy TUTAJ, zakończyło się wysokim mandatem dla młodego kierowcy z Libuszy, który złamał jednocześnie kilka przepisów.

Wczoraj pisaliśmy o odejściu z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Lucyny Jamro i Tomasza Szczepanika, a dzisiaj dotarły do naszej redakcji kolejne nieoficjalne informacje dotyczące członków, którzy rozważają odejście z lokalnych struktur partii.

Dzisiaj (6 września) mundurowi z gorlickiej komendy dostali zgłoszenie od zrozpaczonej rodziny młodego bobowianina, który miał przyjechać w umówione miejsce do Gorlic, ale nie pojawił się i nie odbierał telefonów od najbliższych.

Tematem spotkania jest sytuacja rodzin, również tych z Gorlickiego.