Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Spalarnia w Gorlicach. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Wyróżniony

Spalarnia w Gorlicach. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Foto: wizualizacja z projektu Empolu

Dzwonicie do nas i piszecie w sprawie spalarni, sugerując, byśmy o sprawę zapytali najlepiej poinformowanych, dlatego o budowie instalacji porozmawialiśmy z Romanem Honkowiczem, naczelnikiem wydziału architektury i budownictwa Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

W maju 2018 roku Wojewoda Małopolski po rozpatrzeniu odwołania działającej na prawach strony organizacji ekologicznej – Towarzystwa Na Rzecz Ziemi z siedzibą w Oświęcimiu uchylił decyzję starosty gorlickiego o pozwoleniu na „Budowę Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Gorlicach na działkach nr 454/171 i 454/172” i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Uwzględniając wskazania zawarte w decyzji Wojewody Małopolskiego, starosta gorlicki nałożył na inwestora obowiązek uzupełnienia projektu budowlanego do 14 stycznia 2019 roku.


reklama


Jeszcze w grudniu firma Empol wystąpiła o zawieszenie postępowania, co zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego jest możliwe, jeśli nie sprzeciwiają się temu inne strony oraz nie zagraża to interesowi społecznemu.

Wobec wniesienia sprzeciwu przez stronę – Towarzystwo na Rzecz Ziemi odmówiono zawieszenia przedmiotowego postępowania, jednocześnie zawiadamiając strony o zakończeniu postępowania dowodowego i możliwością zapoznania się z materiałem dowodowym i wniesienia ewentualnych uwag lub zastrzeżeń. Po upływie ustalonego terminu zostanie wydana decyzja kończąca postępowanie.

Nie oznacza to jednak, że spalarnia w Gorlicach nie zostanie wybudowana.

 


reklama


reklama
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 08 luty 2019 09:12
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

-2 # zoo 2019-02-09 18:07
Na Gwałt same spalarnie, normalnie Stalking. Zasady jak za czasów Adama i Ewy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # vican 2019-02-08 17:20
Jeszcze nie posprzątano po biznesmenach z byłej rafinerii nafty a juz nam szykują dobrodziejstwa z nastepnych śmieci i odpadów w celach rekreacyjnych i leczniczych. Widać biznes wazniejszy od zdrowia i życia ludzi z naszego regionu co też potwierdza ostatnia afera mięsna . Jeśli tak władze będą gospodarzyć to po Gorlicach i mieszkańcach zostanie jedna wielka kupa śmieci i odpadów. :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # aga 2019-02-08 14:02
a to wiem dlaczego smieci podrozaly az 40%!a segregowanie miało byc takie tanie hm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Gorliczanin 2019-02-08 13:07
Niema zgody na żadnom spalarnie.Nie dopuścimy do tego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # mieszkaniec rynek 2019-02-12 14:02
jestem za spalarnią w innych państwach funkcjonują i jest ok , Gorliczanin naucz się pisać , zachodnia obwodnica NIE, spalarnia NIE, wszystko w Gorlicach na NIE za niedługo pozostaną tu już tylko starcy i dzieci uczęszczające do szkół każdy mądry stąd wyjeżdża.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # mms 2019-02-12 19:33
Zrób sobie spalarnię na podwórku na własne potrzeby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież