Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dwa pożary w Dominikowicach. Biegli zbadają obydwie sprawy. Wyróżniony

autor: poniedziałek, 04.02.2019 - 11:06 Dodaj komentarz

W jednym z nich poważnie ucierpiał 53-letni mieszkaniec, pisaliśmy o tym TUTAJ, w drugim ogień doszczętnie strawił drewnianą altanę, której wartość oszacowano na około 10 tys. złotych.

Po tygodniach względnego spokoju strażacy i policjanci znowu mają ręce pełne roboty.


reklama


Wybuch gazu, do którego doszło w piątkowe (1 lutego) popołudnie, doszczętnie zniszczył drewniany dom, w którym mieszkał 53-letni właściciel. Mężczyzna z poważnymi poparzeniami okolic twarzy, klatki piersiowej, rąk oraz dróg oddechowych najpierw został zabrany do gorlickiego szpitala, a po kilku godzinach zapadła decyzja o przetransportowaniu go helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z krakowskich szpitali.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z JRG i druhowie z okolicznych jednostek OSP, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne i policja. Służby podejrzewają, że gaz mógł się ulatniać dużo wcześniej, a jako prawdopodobną przyczynę wskazali odcięcie przewodu gazowego od rury.

Pojawiły się podejrzenia, że doprowadzenie do pożaru było celowym działaniem, ale potwierdzić to może jedynie poszkodowany mężczyzna, więc ten scenariusz pozostaje na razie jedynie w sferze domysłów.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, wykluczyli udział osób trzecich. Powołano również biegłego, który ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia – powiedział w rozmowie z nami aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

W nocy z soboty (2 lutego) na niedzielę (3 lutego) doszło do kolejnego pożaru również w Dominikowicach. Tym razem w ogniu stanęła drewniana altana, w której składowano siano dla zwierząt. Wyjaśnianiem przyczyn tego pożaru także zajmie się biegły. Straty wstępnie oszacowano na około 10 tys. złotych.

Źródło info: KPP w Gorlicach i PSP w Gorlicach


reklama


reklama

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 luty 2019 14:06
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież