Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Oszuści nie próżnują. Jednego popołudnia pięć gorliczanek odebrało telefony od naciągaczy. Wyróżniony

Dzisiaj po południu do mojej starszej mamy dzwoniła kobieta podająca się za jej synową i chciała pożyczyć większą sumę pieniędzy, które są jej niby koniecznie potrzebne. Wypytywała się o to, czy jest sama w domu i ile gotówki ma przy sobie. Ostrzeżcie, proszę na swojej stronie, że naciągacze krążą dalej po Gorlicach – takiego maila dostaliśmy na redakcyjną skrzynkę, sprawę sprawdziliśmy również w gorlickiej komendzie policji.

W sumie we wtorek (29 stycznia) w Gorlicach doszło do pięciu prób oszustwa – informuje nas aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


reklama


Wszystkie telefony odebrały gorliczanki, w słuchawce zawsze pojawiał się kobiecy głos proszący o pożyczkę.

Oszustka podawała się za córkę lub jej koleżankę.

W jednym przypadku sprawa „sypnęła się” już na samym początku, bo gorliczanka nie miała córki, w innych kobiety wykazały się dużą ostrożnością i nie dały się naciągnąć.

Kiedy oszustka przedstawiła się jako córka, a gorliczanka pytała o dziwny, zmieniony głos, ta tłumaczyła się zapaleniem krtani – relacjonuje rzecznik Szczepanek.

Na szczęście wszystkie próby zakończyły się fiaskiem, ponieważ kobiety kontaktowały się z innymi członkami rodziny, którzy potwierdzali, że ktoś próbuje je oszukać i że nikomu z najbliższych nie są potrzebne pieniądze.

Gorlicka policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.


reklama


reklama

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 31 styczeń 2019 09:28
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież