Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Najczęściej popełniane błędy przy samodzielnym udrażnianiu rur

Niewielkie niedrożności rur nie stanowią problemu podczas samodzielnych działań. Korzystanie z dostępnych metod, przyrządów i środków nie należy do trudnych, a często jest bardzo skuteczne. Zdarza się jednak, że w niektórych sytuacjach te sposoby zawodzą lub są wykonywane niewłaściwie.

Preparat chemiczny na wszystko

Kiedy woda zaczyna wolniej spływać lub z rur wydobywa się nieprzyjemny zapach, wiele osób sięga po środki chemiczne dostępne w sklepach. Niestety nie przyniosą one rezultatu, kiedy zator powstał za syfonem lub kiedy rura zatkana jest w bardzo dużym stopniu. W tej sytuacji preparat może zatrzymać się na zatorze, osiąść na nim i stwardnieć, ponieważ słabo przepływająca woda nie będzie w stanie wypłukać całości. Stosowanie środków chemicznych i domowych mieszanek, na przykład octu i gorącej wody, może dać rezultaty, kiedy zator jest niewielki, w innym przypadku metoda będzie nieskuteczna, a problem z dnia na dzień będzie się powiększał.

 

Sprężyna hydrauliczna w niewłaściwych rękach

Stosowanie sprężyny hydraulicznej jest rozwiązaniem dla zatorów, które powstały w dalszej części instalacji wodno-kanalizacyjnej. Problemem jest jednak to, że nieumiejętne skorzystanie z niej może przyczynić się do uszkodzenia rur. Sposób ten nie jest również korzystny dla starszych kanalizacji.

 

Nie potrzebuję pomocy fachowca

Samodzielne udrożnienie rur jest dla wielu osób działaniem, z których koniecznie chcą poradzić sobie sami. Stankan przekonuje, że nie jest to dobre rozwiązanie, kiedy problem jest naprawdę duży lub co gorsza, trudny do zdefiniowania. W takich sytuacjach wezwanie pomocy jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ pozwoli uniknąć narastania problemu poprzez szybkie uporanie się z niedrożnością. Osoby, które na siłę samodzielnie odtykają rury tracą czas na próby rozwikłania problemu we własnym zakresie, co niekiedy możliwe jest wyłącznie przy pomocy wiedzy i doświadczenia fachowca, a także specjalistycznego sprzętu, jakim się posługuje.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

www.halogorlice.info

Komentarze   

-3 # Gruby 2019-01-26 02:15
Do udrażnia jest najlepsza wędka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież