Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Czy to będzie najbardziej intensywny atak zimy? Sprawdzisz to u nas. Wyróżniony

Zapowiada się, że prawdziwa zima zagości u nas na dobre. W ciągu kilku godzin krajobraz za oknem zmienił się diametralnie.

Czy w obliczu zbliżających się ferii zimowych możemy liczyć na śnieżną aurę?

Prognozy pogody przewidują znaczne opady śniegu, według szacunków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w najbliższych godzinach przybędzie nam około 10-20 cm świeżego puchu. Nie obędzie się też bez mocnych podmuchów wiatru, które mogą być przyczyną lokalnych zawiei i zamieci śnieżnych.

Najbliższa noc przyniesie umiarkowane opady śniegu, które stopniowo zaczną zanikać w ciągu dnia i przejdą w fazę przelotnych. Najbardziej obfite opady zapowiadane są w nocy z piątku na sobotę. Przy temperaturze kilku stopni poniżej zera pokrywa śnieżna ma szansę się utrzymać przed kilka następnych dni.

Długoterminowa prognoza pogody mówi o ochłodzeniu i ciągłych dostawach świeżego puchu o różnej intensywności. Czy na rozpoczynające się ferie (w woj. małopolskim od 14 stycznia) będziemy mieć pokrywę śnieżną? Nie ma takiej pewności, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że miłośnicy białego szaleństwa będą mieć powody do zadowolenia.

Oto aktualna sytuacja pogodowa nad gorlickim niebem:


 


reklama


reklama


reklama

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 02 styczeń 2019 23:06
Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież