Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Drzwi gabinetów władzy szeroko otwarte dla mieszkańców Wyróżniony

Drzwi gabinetów władzy szeroko otwarte dla mieszkańców Foto: ilustracyjne/pixabay.com

Postanowiliśmy sprawdzić, kiedy mieszkańcy Gorlickiego mogą przyjść ze swoimi bolączkami do włodarzy gmin i powiatu. Z naszego zestawienia wynika, że gabinety wójtów, burmistrzów i starosty stoją przed nami otworem. Zgadzacie się z tym?

Mieszkańców powiatu zapraszam w każdy poniedziałek w godzinach pracy starostwa, ale jeśli ktoś ma poważny problem niecierpiący zwłoki, to może skontaktować się z sekretariatem i umówić na inny – szybszy i dogodniejszy termin – przekonuje starosta Maria Gubała.


reklama


Podobnie sprawa wygląda w Urzędzie Miejskim w Gorlicach, gdzie sekretariat burmistrza Rafała Kukli umawia gorliczan na spotkania najszybciej, jak to możliwe.

Na takiej samej zasadzie działa również sekretariat burmistrza Biecza – Mirosława Wędychowicza, spotkania są umawiane na konkretny termin. Natomiast Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej dla mieszkańców jest dostępny w każdy poniedziałek między 15.30 a 16.30 i zawsze, kiedy jest w urzędzie i ma możliwość spokojnej rozmowy.

Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice zaprasza strony w każdy wtorek od 8 do 14, podobnie Mariusz Tarsa, wójt gminy Łużna, który mieszkańców przyjmuje również we wtorki, tyle że od 7 do 15.

W gminie Uście Gorlickie, Lipinki, Sękowa i Moszczenica – to poniedziałki są zarezerwowane na rozmowy z petentami.

Zbigniew Ludwin, wójt gminy Uście Gorlickie strony przyjmuje od 8 do 15, Czesław Rakoczy, wójt gminy Lipinki – od 9 do 12 i od 15.30 do 16, Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa – od 8 do 16.30, a Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica – w poniedziałki od 8 do 16 oraz w środy od 8 do 15.

Z Karolem Górskim, wójtem gminy Ropa mieszkańcy mogą spotkać się niemal w każdy dzień, tyle że po wcześniejszym umówieniu terminu.

Panie sekretarki, z którymi rozmawialiśmy, przygotowując to zestawienie, przekonywały nas, że wójtowie i burmistrzowie są otwarci na rozmowy z mieszkańcami. Kiedy sprawa jest pilna, to nie odmawiają pomocy i można liczyć na spotkanie również poza wyznaczonymi dniami i bez wcześniejszego umawiania się, chociaż lepiej zadzwonić i upewnić się, czy wójt lub burmistrz jest w urzędzie.

A Wy? Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie? Czy faktycznie tak jest, że drzwi gorlickiej władzy stoją przed nami otworem?


reklama


reklama

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 30 listopad 2018 11:16
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

+5 # error 2018-11-30 15:21
To chyba nie powinno być odbierane jako jakiś szczególnie wielki ukłon w stronę mieszkańców. Łaski nikomu nie robią, zostali na swoje stanowiska wybrani przez ludzi i poniekąd to przecież ci właśnie wyborcy są ich pracodawcami. A kto robi wielkie mecyje pozwalając pracodawcy na odwiedziny. Ludzie chyba z głupotami do nich nie chodzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # zoo 2018-11-30 13:32
Z porad i zgłoszeń korzysta się raz do roku, bo potem uznają za dręczenie i celowe wprowadzanie w błąd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Aneta 2018-11-30 11:34
Nie powiedziałabym ponieważ chcąc porozmawiać z burmistrzem Rafał Kula trzeba że wszystkiego wypowiadać się sekretarce a i tak nie doczekała się rozmowy osobiście z Panem burmistrzem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # xxx 2018-11-30 11:21
Brawo bo należy Mieszkańcom pomagać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież