Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Do starszej gorliczanki zadzwonił oszust podający się za jej wnuczka Wyróżniony

Do starszej gorliczanki zadzwonił oszust podający się za jej wnuczka Foto: ilustracyjne/pixabay.com

Babciu, miałem wypadek, a do taty nie mogę się dodzwonić. Jesteś sama? Potrzebuję pieniędzy, żeby załagodzić jakoś sytuację! – usłyszała w słuchawce kilka dni temu pani Maria.

Kobieta wielokrotnie ostrzegana przez rodzinę nie dała się naciągnąć – zareagowała wzorcowo.


reklama


Rozłączyła się i zadzwoniła do mojego ojca – mówi Bartek, wnuk 77-latki.

Opowiedziała synowi całą sytuację: o tym, jak młody mężczyzna, podający się za jej wnuka, rozpaczliwie prosił ją o pomoc, przekonując, że w wypadku, który spowodował, zginęło dziecko i że potrzebuje pieniędzy, by „załagodzić” jakoś całą sytuację. W tle słyszała sygnały karetki, a oszust wielokrotnie podkreślał, że obok stoi policjantka.

Babcia zapytała, który z wnuków dzwoni i zaczęła wymieniać imiona. Mężczyzna przytaknął po usłyszeniu imienia „Kamil” – opowiada jeden z wnuków. I dodaje: Zapytał również, czy jest sama w domu, na co babcia odpowiedziała, że przecież wie, że nie mieszka sama.

Kobieta, podejrzewając oszustwo, zaczęła zadawać kolejne pytania –  jakim samochodem „wnuk” spowodował ów wypadek i gdzie dokładnie. A kiedy powiedziała, że zaraz wyślę na miejsce jednego z domowników – nastała cisza w słuchawce, po czym gorliczanka rozłączyła się i zadzwoniła do syna.

Okazało się, że wnuk Kamil cały i zdrowy stoi obok niego.

77-latka do końca dnia nie mogła wyjść z szoku, że ktoś w taki sposób chciał wyłudzić od niej pieniądze, zwłaszcza że już kiedyś próbowano ją oszukać „na wnuczka”.

Historia z wypadkiem i pieniędzmi potrzebnymi do zatuszowania sprawy to standardowa opowiastka oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Cieszymy się, że nasze ostrzeżenia kierowane do mieszkańców za pomocą mediów przynoszą wymierne efekty – mówi aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowe Policji w Gorlicach.


reklama


 

reklama

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 16 listopad 2018 11:26
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

+13 # Kobieta 2018-11-16 19:43
Należy się z takim umówić i niech w domu czeka pół Rodziny po to by mu narąbać i już by nikogo nie wkręcił, tylko by prosił pieniądze na wózek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież