Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Rośnie liczba interwencji strażaków w powiecie gorlickim. Co się dzieje? Wyróżniony

Po wakacjach pozostały już tylko wspomnienia. Niestety dla strażaków nie będą się kojarzyć z czasem wolnym, bo były one dla nich bardzo pracowite.

Podczas dwóch miesięcy interweniowali aż 497 razy!

Jest to o 68 zdarzeń więcej niż w roku ubiegłym w analitycznym okresie czasu. Oznacza to, że średnio strażacy wyjeżdżali do akcji 8 razy każdego dnia.

Strażacy 454 razy alarmowani byli do miejscowych zagrożeń, 25 razy uczestniczyli w gaszeniu pożarów i 18 razy wyjeżdżali do alarmów fałszywych.
Najwięcej interwencji strażackich było związanych z usuwaniem gniazd szerszeni zagrażających mieszkańcom 349. Kolejne interwencje były spowodowane przez silny wiatr, który powalił 14 drzew. W 32 przypadkach wypadki i kolizje drogowe przyczyniły się do działań ratowniczych.


reklamaNa 25 powstałych pożary w analizowanym okresie w powiecie gorlickim:
- 4 pożary środków transportu,
- 10 obiektów mieszkalnych,
- 3 uprawy w rolnictwie,
- 8 innych obiektów.

Strażacy gasili dziewięć stosunkowo niegroźne pożarów w budynkach mieszkalnych (sadze w kominie czy pozostawione bez dozoru posiłki w garnkach na kuchenkach).

W okresie wakacji gorliccy strażacy odnotowali w dniu 28 sierpnia 2018 r. groźny pożar poddasza w budynku jednorodzinnym w Gorlicach. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Akcja gaśnicza trwała blisko 3 godziny, a z ogniem walczyło 30 strażaków z JRG w Gorlicach oraz OSP z Dominikowic i Kobylanki. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało uratować się mienie o wartości blisko 350 tys. zł.

We wszystkich akcjach ratowniczo-gaśniczych w analizowanym okresie brało udział 640 samochodów pożarniczych i 2848 strażaków.

 


reklama


 


W trakcie wakacji w lipcu prowadzone były kampanie „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mające na celu popularyzację zagadani szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży i dorosłych oraz kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży podczas przebywania nad wodą w lesie i domu.

Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą odwiedziły trzy grupy w sumie 91 osób. Strażacy spotkali się i przeprowadzili pogadanki na dwóch półkoloniach dla 87 osób dzieci i młodzieży przebywającej na półkolonii w Zespole Szkół w Staszkówce i Ośrodku Wczasowo-Leczniczym w Wapiennym. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach organizowali również pokazy sprzętu podczas trzech pikników rodzinnych, w których uczestniczyło łącznie 950 osób.

 


reklama


źródło: straz-gorlice.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 14 wrzesień 2018 09:07
Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

www.halogorlice.info

Komentarze   

-3 # xxx 2018-09-14 12:54
To zle że mają prace?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # jacek 2018-09-14 11:04
analitycznym czy analogicznym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Jakub92kgr 2018-09-14 10:48
Odnoszę wrażenie, że "straż pożarna" to jest już tylko z nazwy. Jeżdżą do wszystkiego. Ot, znaleźli sobie chłopców od brudnej roboty. Od usuwania szerszeni są specjaliści, od drzew na drogach są firmy które są za te drogi odpowiedzialne, a pożary traw to powinno się rolnika po prostu wychłostać. Ciekawi mnie ile wystawiono mandatów za wypalanie łąk. Pewnie zero.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież