Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Od stycznia przyszłego roku rusza Projekt Senior Plus

autor: czwartek, 06.09.2018 - 16:06 515 Komentarze: (1)

To kolejny projekt społeczny, który ma na celu przeciwdziałanie izolacji i marginalizacji osób starszych.

Wraz z zakończeniem bieżącego roku, zakończy się realizacja projektu pn. Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych w Integracji z Młodzieżą – Klub Samopomocy „Dialog”.
Nie zakończy się natomiast wsparcie dla osób, które objęte były tym projektem ponieważ już od stycznia w Gminie Biecz ruszy program Senior +, który ma na celu zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci dziennych domów i klubów dla osób starszych.


reklama


W Domu Ludowym w Grudnej Kępskiej powstanie Klub Senior +, który na ten cel poddawany jest modernizacji. Remont obejmuje kuchnię oraz w dwie sale: ogólnodostępną pełniącą funkcję sali spotkań, której wyposażenie stanowić będą stoły, krzesła, kanapy i fotele oraz podesty sceniczne, sprzęt RTV, komputery z dostępem do Internetu, kanapy i fotele – przewidywany zakres robót obejmuje: gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów po uprzednim przetarciu istniejących tynków, cyklinowanie i lakierowanie parkietu.
Kuchnia zostanie wyposażona w nowy sprzęt. Modernizacji poddany zostanie również istniejący węzeł sanitarny wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Utworzenie przedmiotowej placówki będzie zatem kontynuacją dotychczasowych działań prowadzonych w ośrodku wsparcia – klubie samopomocy. Koszt projektu wynosi 187.500,00.
Pozyskane dofinansowanie z budżetu państwa to kwota 150.000,00 zł. Środki własne Gminy Biecz wynoszą 37.500,00 zł.

źródło: UM Biecz


reklama


reklama


 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piotr Lenard

e-mail: piotr.lenard@halogorlice.info

telefon do redakcji: 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież