Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dzieci gorliczan odnoszą sukcesy w amerykańskich szkołach Wyróżniony

Dzieci gorliczan odnoszą sukcesy w amerykańskich szkołach Foto: archiwum prywatne/Anna Pelesz

144 uczniów zostało uhonorowanych przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku nagrodą Meritorious Student Award za wybitne osiągnięcia w nauce oraz dodatkową aktywność związaną ze wzorowym reprezentowaniem Polski za granicą. Wśród wyróżnionych znalazły się dzieci gorliczan od lat mieszkających w stanie New Jersey.

Emilia Pelesz (4 klasa) i Patryk Żmuda (5 klasa), bo o nich mowa sprostali bardzo wysokim wymaganiom i znaleźli się w gronie odznaczonych przez Polski Konsulat w Nowym Jorku.


reklama
Nagroda ma celu docenienie uczniów polskiego pochodzenia, którzy bardzo dobrze radzą sobie w amerykańskich szkołach. Wyróżnieni uczniowie osiągnęli nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce, ale również są zaangażowani w zajęcia pozaszkolne, jak na przykład nauka gry na instrumentach muzycznych, pływanie, taniec oraz oczywiście uczęszczają do polskiej szkoły w weekendy.

Rodzice Emilii – Anna i Janusz pochodzą z Gorlic, podobnie, jak mama Patryka – Aneta Żmuda, która również jest gorliczanką.

 


reklama


 
Emilka w roku szkolnym 2017-2018 pełniła w swojej szkole amerykańskiej funkcję wice-prezydenta, uczęszczała na zajęcia dla dzieci szczególnie uzdolnionych (Gifted and Talented) oraz wiele zajęć pozaszkolnych (taniec, pływanie, polska szkoła weekendowa) – mówi Anna Pelesz, mama dziewczynki.

Inicjatywa Polskiego Konsulatu w Nowym Jorku umożliwia placówce utrzymywanie kontaktu z dobrze zapowiadającymi się Amerykanami polskiego pochodzenia oraz wzmacnianie pozytywnego wizerunku Polski w amerykańskim środowisku edukacyjnym.

Źródło info: nowyjork.msz.gov.pl oraz informacje nadesłane przez Annę Pelesz


reklama

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 10 lipiec 2018 17:04
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

+3 # Anna Pelesz 2018-07-15 07:01
Dziękujemy za artykuł! Dziadkowie Emilki i Patryka popłakali się ze szczęścia! Są bardzo dumni ze swoich wnucząt! Pozdrawiamy wszystkich czytelników portalu Halo Gorlice! :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież