Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Mówią, że ćwiczą w razie „W”, ale z doświadczenia wiedzą, że powódź może przyjść znienacka Wyróżniony

Dzisiaj (8 czerwca) w miejscu ujścia Sękówki do Ropy odbyły się ćwiczenia związane z przygotowaniem strażaków i druhów z okolicznych jednostek na wypadek powodzi.

Ćwiczenia odzwierciedlały realne działania podejmowane dla ratowania życia ludzi oraz ochrony mienia w tym konkretnym miejscu, a więc przede wszystkim ewakuacja pracowników i gości pobliskiego hotelu, wypompowywanie wody z piętrzącego się rozlewiska, podnoszenie korony wału przeciwpowodziowego z wykorzystaniem worków z piaskiem i zapory przeciwpowodziowej, doskonalenie umiejętności organizacji pracy sztabu akcji.

W praktyce sprawdzane jest między innymi funkcjonowanie sztabu, sprawność sprzętu będącego na stanie jednostek oraz umiejętności strażaków w posługiwaniu się nim, a także posiadana wiedza z zakresu likwidacji skutków powodzi.

Oprócz strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Gorlic, Krynicy i Limanowej w ćwiczeniach wzięli udział również druhowie z OSP Kobylanka, Moszczenica, Uście Gorlickie, Binarowa, Szymbark, Klęczany, Zagórzany, Bielanka, Libusza.


reklama


reklama


reklama

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 08 czerwiec 2018 16:11
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

+4 # Jan 2018-06-08 15:57
Lepiej zapobiegać niż walczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież