Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Radni Rady Miasta Gorlice do Burmistrza Gorlic Rafała Kukli oraz władz Spółki Empol (list otwarty) Wyróżniony

Szanowni Państwo,

po dramatycznych wydarzeniach ostatnich dwóch dni, kiedy to po raz kolejny na terenie EMPOLU doszło do katastrofy zagrażającej życiu i zdrowiu mieszkańców Gorlic i okolicznych miejscowości, jako Radni Miasta Gorlice stanowczo żądamy od Państwa odpowiedzi na następujące pytania:

Jakie wnioski wyciągnęliście Państwo po poprzednim pożarze, kiedy to spłonęła hala sortowni odpadów,
a sąsiedni „Górstal” poniósł znaczne straty finansowe? Jakie rozwiązania przeciwpożarowe zostały wdrożone od tamtego czasu na ternie EMPOLU?

Dlaczego po raz kolejny o ogromnych rozmiarów niebezpieczeństwie dla miasta i jego mieszkańców powiadomił Straż Pożarną pracownik innej firmy i przypadkowi przechodnie, a nie osoby zatrudnione
w EMPOLU?

Dlaczego zarówno władze Spółki jak i Burmistrz Gorlic nie powiadomili mieszkańców Gorlic i okolic
o chmurze toksycznych, rakotwórczych oparów z płonących śmieci, która przez kilkadziesiąt godzin unosiła się nad naszymi domami? Co w ogóle w przedmiotowej sprawie zrobił Burmistrz Miasta Gorlice?

Dlaczego do dnia dzisiejszego Burmistrz nie wdrożył sms-owego systemu powiadamiania mieszkańców
o możliwych zagrożeniach – sprawa ta była przecież poruszana na sesji Rady Miasta?

Jak w zaistniałej sytuacji zarówno władze EMPOLU, jak i Burmistrz Miasta wyobrażają sobie funkcjonowanie na terenie miasta planowanej spalarni odpadów? Nie możecie sobie Państwo poradzić
z bezpieczeństwem na terenie firmy przy obecnej ilości składowanych śmieci. Jak zatem zapewnicie to bezpieczeństwo w momencie, kiedy codziennie na teren EMPOLU dostarczane będą dodatkowe dziesiątki ton odpadów?

Czy w obliczu ostatnich dramatycznych wydarzeń Burmistrz Gorlic planuje przeprowadzić jakąkolwiek kontrolę na terenie EMPOLU? Może warto sprawdzić, czy z punktu widzenia bezpieczeństwa Miasta i jego mieszkańców wszystko odbywa się tam właściwie i zgodnie z obowiązującymi przepisami?

Powyższe pytanie i apel kierujemy również do naszej gorlickiej Straży Pożarnej. Prosimy o przeprowadzenie kompleksowej kontroli na terenie EMPOLU, z uwzględnieniem faktu, że w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca ostatnich dramatycznych wydarzeń zamieszkują osoby z małymi dziećmi.

My, mieszkańcy Gorlic, rokrocznie płacimy EMPOLOWI z naszych podatków niemałe pieniądze za wykonywane usługi. W latach 2018 - 2019 jest to kwota 6,5 miliona złotych, czyli o półtora miliona więcej, niż było to pierwotnie planowane. Przypominamy również, że na taką właśnie, powiększoną kwotę dla EMPOLU zgodził się Pan Burmistrz Kukla, stawiając nas przed faktem dokonanym. Jako Radni naszego miasta mamy więc obowiązek wymagać, aby te ogromne pieniądze były wydatkowane we właściwy sposób. Zarówno po wydarzeniach ostatnich dwóch dni, jak i tych sprzed roku mamy jednak co do tego ogromne wątpliwości. Dlatego żądamy od Pana Burmistrza oraz władz Spółki kompleksowych odpowiedzi na nasze pytania. Społeczeństwo Gorlic i Ziemi Gorlickiej ma prawo wiedzieć, dlaczego po raz kolejny naruszone zostało nasze poczucie bezpieczeństwa oraz narażone zdrowie i życie osób zaangażowanych w akcję gaśniczą. Panie Burmistrzu! Pana pensja w wysokości niemal trzech średnich krajowych również pochodzi z naszych podatków. Może warto więc wreszcie wziąć się do pracy i przynajmniej na koniec kadencji wzbudzić wreszcie w sobie poczucie odpowiedzialności za miasto i jego mieszkańców.

Gorlice, dnia 14 maja 2018r.

Krzysztof Wroński, Ryszard Ludwin, Michał Diduch, Mariola Migdar, Adam Piechowicz, Tomasz Chmura, Maria Piecuch, Małgorzata Miękisz – Muller, Jan Wojnaski, Lucyna Jamro, Tomasz Szczepanik, Krzysztof Zagórski, Jolanta Dobek, Augustyn Mróz, Alicja Nowak.

 


reklama


reklama


reklama

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 08:26
Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

www.halogorlice.info

Komentarze   

+8 # anonym 2018-05-15 16:41
Drugi duży pożar w empolu, tym razem już nie w halach ale na otwartym terenie. Może komuś to po prostu jest na rękę? Patrząc na niezdarność firmy empol, oraz zagrożenie które za sobą niesie, może warto pomyśleć o pozbyciu się tej firmy z terenu Gorlic?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Felek 2018-05-15 06:18
Nie rozumiem poniekąd tych pytań...
...przecież to Wy macie władze ustawodawczą a burmistrz to wykonuje tak??
Pozdrawiam
A tak na marginesie to Pan Kukla nie szanuje obywateli co widać jest już u niego "rutyniarstwem"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # Emma 2018-05-15 06:10
Współczuję burmistrzowi takiej rady. W takiej atmosferze i braku współpracy, wzajemnej nienawiści nie przetrwałabym nawet roku, a co to mówić o całej kadencji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Xxx 2018-05-15 04:15
Teraz się będą wazelinować. Hm. Oby z jakimś skutkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież