reklama

Sahara na wyciagniecie ręki – zrób zdjęcie!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdy z Was będzie mógł bezpośrednio dotknąć Sahary – już od dziś pojawia się taka właśnie szansa!

Warto mieć pod ręką aparat fotograficzny i uważnie obserwować to, co będzie działo się na niebie.

 

reklama
reklama
reklama
reklama

Brudne deszcze i kolorowe opady śniegu zdarzały się już kilkukrotnie. Błędnie kojarzone z zanieczyszczeniem chemicznym, faktycznie są efektem naturalnego zjawiska pogodowego.

Jak donosi serwis „”twojapogoda.pl” w najbliższych dniach możemy obserwować bardzo ciekawe zjawiska atmosferyczne: o wschodzie lub zachodzie Słońca niebo będzie przybierało znacznie intensywniejsze barwy niż zazwyczaj. Możemy też zauważyć dziwny pył, który będzie pokrywał nasze okna, samochody, rośliny na zewnątrz.

To piasek z Sahary, który właśnie dotarł nad Polskę w związku z układem niżów i wiatrami szalejącymi właśnie nad Afryką.

Światło załamujące się w unoszących się w powietrzu drobinach piasku może dawać niezwykłe efekty wizualne. Szczególnie o wschodzie i w czasie zachodu Słońca warto mieć pod ręką aparat fotograficzny, bo dostrzegalne efekty mogą być unikatowe.

W przypadku opadów śniegu możemy zauważyć, że obecność piasku zabarwi go na żółto, a nawet czerwono. Spodziewane lokalnie opady deszczu także będą zanieczyszczone tymi drobinkami.

Portal twojapogoda.pl wyjaśnia przyczyny tego zjawiska:

Nad pustyniami zazwyczaj panują ośrodki wysokiego ciśnienia, które charakteryzują się suchym powietrzem oraz dużymi wahaniami temperatury między dniem i nocą. Jednak od czasu do czasu nad największą pustynię świata nadciągają, czy to atlantyckie czy też śródziemnomorskie niże. Powodują one duże zróżnicowanie ciśnienia, które z kolei gwałtownie zwiększa prędkość przepływu powietrza. W efekcie porywisty wiatr zaczyna unosić tony piasku i pyłu, a następnie przenosi go w różnych kierunkach.


Źródło: twojapogoda.pl
Foto: pixabay


reklama

reklamareklama

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. POLECAMY IMPREZY
reklama