reklama

W jaki sposób wykończyć ściany i sufit w salonie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Salon to jedno z miejsc, w którym przebywamy bardzo często. Istotne jest, żeby wykończyć go w jak najlepszy i najbardziej dokładny sposób. Pozwoli to poczuć się w nim swobodnie oraz unikać remontów i poprawek w niedalekiej przyszłości.

Tynk mozaikowy

Tynk mozaikowy to nowoczesna powłoka, która coraz mocniej zyskuje na popularności. Jest bardzo efektowny, ale również odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Niestraszne mu również uszkodzenia mechaniczne. Tynk mozaikowy nakłada się dość prosto, nie potrzebujemy do tego żadnych specjalistycznych sprzętów.

Urządzenie salonu, gdy na ścianach mamy tynk mozaikowy, jest naprawdę proste. Dzięki zróżnicowaniu kolorów i faktur możemy pozwolić sobie na bardzo wiele. Aranżacja salonu, gdy nie hamują nas praktycznie żadne ramy, jest bardzo przyjemna. Tynk mozaikowy wygląda zawsze bardzo ciekawie, kreatywne dobór mebli pozwoli sprawić, że aranżacja salonu będzie niepowtarzalna i wyjątkowa. Więcej informacji o tynku mozaikowym znajdziesz tu https://kb.pl/porady/tynk-mozaikowy-cena-jak-go-wykonac-samodzielnie/

Kamień dekoracyjny

Salon, w którym znajduje się kamień dekoracyjny, zyskuje zawsze na szyku i klasie. Kamień dekoracyjny sprawia, że aranżacja salonu może być zarówno całkiem nowoczesna jak i mocno klasyczna.

Urządzenie salonu, w którym zdecydujemy się na kamień dekoracyjny, może być bardzo proste. Najczęstszym wyborem jest położenie kamienia na jednej, dobrze wyeksponowanej ścianie. Wtedy to na niej jest najmniej mebli, wszystko dzieje się dookoła. Wiele osób wybiera również zakrycie powierzchni nad telewizorem, co również daje bardzo dobry efekt.

Pamiętajmy również o doborze koloru do naszego salonu. W pomieszczeniach minimalistycznych i naturalistycznych najlepiej sprawdzi się kamień o stonowanych i ciepłych barwach. Odważniejsze aranżacje będą świetnie komponowały się z imitacją ciemnych cegieł czy murów. Oczywiście zawsze możemy zdecydować się również na kamień naturalnych, o ziemnych kolorach, co ułatwia urządzenie salonu w klasycznym i eleganckim stylu.

Sufity napinane

Sufit napinany podobne są do sufitów podwieszanych. To jednak nie to samo. Sufit napinany idealnie sprawdza się do przykrywania krzywizn na suficie bądź innych szpecących elementów na nim.

Sufit napinany składa się z płyt gipsowo-kartonowych, które są mocowane na konstrukcji nośnej. Wykonany jest z elastycznego materiału. Bardzo szybko się go montuje. Istnieje bardzo wiele kształtów i rodzajów, co pozwala nam dobrać odpowiedni sufit napinany do naszego salonu. Dobrze sprawdzi się przy powiększaniu wnętrza, jeśli nasz pokój nie jest zbyt duży. Szczegółowe informacje na temat struktury, montażu i cen można znaleźć tu https://kb.pl/porady/ile-kosztuje-sufit-napinany/.

Istnieją również sufity z nadrukiem UV, które potrafią świecić i jaśnieć na całej powierzchni. Możemy zdecydować się na dowolny wzór i kolor. Tego typu projekt, w połączeniu z LEDami sprawi, że efekt końcowy będzie niezapomniany i nie do pomylenia z czymkolwiek innym.

Sufity podwieszane

Sufity podwieszane idealnie sprawdzą się, gdy nie chcemy żmudnej modernizacji i wyrównywania sufitu, na którym mamy jakieś niedoskonałości. Idealnie przykryją również instalacje elektryczne, które są tamtędy poprowadzone.

Sufity podwieszane są dodatkowymi sufitami. Za ich pomocą możemy kształtować przestrzeń i aranżować salon całkowicie na nowo. Konstrukcja jest lekka, montuje się ją poniżej stropu. Sufity podwieszane izolują i wytłumiają pomieszczenie, w którym są zamontowane.

Przy wyborze sufitów podwieszanych należy zwrócić uwagę na specyfikę naszego salonu. Jeśli pomieszczenie jest wilgotne – dobrze sprawdzi się sufit z płyt odpornych. Nie każdy strop wytrzyma montaż sufitu podwieszanego. Nie każdy salon nadaje się do takiego ubarwienia. Sufity podwieszane dobrze sprawdzą się w pokojach w wysokim stropem. W niskich pomieszczeniach odniesiemy wrażenie, że zostało zmniejszone. Niekorzystnie wpłynie na odbiór, wywoła optyczne zmniejszenie przestrzeni.

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama