niedziela, 18 czerwiec 2017 23:16

Marcin Miller i Boys w Kwiatonowicach

Dobre anioły czuwały nad organizatorami i uczestnikami Pikniku Rodzinnego, jaki z inicjatywy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski oraz Zespołu Szkół odbył się niedzielnym popołudniem w Kwiatonowicach.

Gwiazdą imprezy był jeden z najsłynniejszych zespołów disco-polo, Boys z Marcinem Millerem.

czwartek, 15 czerwiec 2017 23:05

Wadowicka uczta w Gorlicach

Gorlice przez dwa dni pełnią rolę gospodarza VIII Ogólnopolskiego Zlotu Pojazdów Motolegendy PRL. Drugim miastem, ktore współtworzy tą ciekawą imprezę są Wadowice.

sobota, 10 czerwiec 2017 20:47

Chór Cantabile najlepszy!

Bardzo dobre wieści dotarły do nas w sobotni wieczór z Rzeszowa. Na odbywajacym się tam XXI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” I miejsce wywalczył chór Cantabile z Łużnej. Chór prowadzony od 2001 roku przez Jana Wypaska został doceniony w kategorii chórów mieszanych.

"Tworzę, więc jestem...". Myśl ta była motywem przewodnim wystawy zorganizowanej 8 czerwca 2017 roku w sali Pod Sową w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach.

piątek, 09 czerwiec 2017 07:00

Najlepsi z najlepszych w gminie

Wybitni uczniowie Gminy Gorlice, ich rodzice oraz nauczyciele, wzięli udział w III Gali Edukacji. Gospodarzem tegorocznej uroczystości był Zespół Szkół w Dominikowicach.

7 czerwca szkolna sala gimnastyczna zgromadziła laureatów konkursów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, artystycznych oraz osoby o niezwykłych pasjach i zainteresowaniach.

Gmina Gorlice może poszczycić się wieloma utalentowanymi aktorsko uczniami. Jedną ze szkół, która promuje literaturę poprzez sceniczne występy jest Zespół Szkół w Stróżówce.

Kierowane przez nauczycielkę języka polskiego, Małgorzatę Tarsę Szkolne Koło Teatralne w Stróżówce zaprezentowało w miniony wtorek, 30 maja kolejną premierę.

środa, 31 maj 2017 23:31

Zna się na piłce lepiej niż inni

Dużo dobrego słyszymy o kobiecej drużynie piłkarskiej GKS Glinik Gorlice. Tym razem miło nam poinformować o bardzo dobrym wyniku jednej z jej zawodniczek, napastniczki Emilii Cetnarowskiej, która wystartowała w eliminacjach do Małopolskiego Konkursu Wiedzy pod hasłem „Małopolska kolebką futbolu”.

sobota, 27 maj 2017 17:48

Muzyczne potyczki obcojęzyczne

Kobylanka po raz 14. gościła u siebie uczestników Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Impreza ta co rok ściąga w to miejsce dzieci i młodzież z Gminy Gorlice oraz szkół powiatu gorlickiego.

niedziela, 21 maj 2017 21:02

Niech żyje nam OSP Dominikowice!

120 lat temu rozpoczęła się piękna karta w historii działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominikowicach. Zawsze zwarci i gotowi by gasić pożar, udzielić pomocy ofiarom wypadków drogowych, likwidować skutki powodzi, czy nawałnic, dzisiaj mięli swoje święto.

sobota, 13 maj 2017 11:50

Wielkie recytowanie w Ropicy Polskiej

Zespół Szkół w Ropicy Polskiej jak co roku, zorganizował konkurs poetycki skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Gorlice. W XIII Biesiadzie Poetyckiej, która odbyła się 9 maja wzięło udział 24 recytatorów z 7 szkół Gminy Gorlice.

Strona 1 z 23
reklama