środa, 17 styczeń 2018 12:00

Przyjdź po książeczkę wojskową

Już od początku lutego w naszym powiecie rozpocznie się coroczna kwalifikacja wojskowa.

Kwalifikacja jest procesem obowiązkowym, za nieusprawiedliwioną nieobecność może grozić grzywna lub przymusowe doprowadzenie do instytucji.

wtorek, 16 styczeń 2018 19:09

W Szymbarku orkiestra też zagrała

Szymbarski Weekend z WOŚP to już tradycyjna impreza organizowana przez szymbarską szkołę, wspierająca od 7 lat inicjatywę społeczną Fundacji Jurka Owsiaka.

W ciągu dwóch dni (13 – 14 stycznia 2018 r.) wolontariusze – uczniowie, nauczyciele, rodzice zapraszali do szkoły wszystkich chętnych do dzielenia się serdecznością i dobrem, proponując różnorodne imprezy.

wtorek, 16 styczeń 2018 18:11

Darmowe parkowanie w centrum?

Dzisiaj wielu parkujących w centrum spotkało bardzo miłe zaskoczenie. Chwilowa awaria czy zmiana na lepsze?

Na jednym z parkometrów nasza Czytelniczka znalazła widoczną na zdjęciu kartkę.

Po krótkich opadach śniegu pojawił sie nowy komunikat IMGW na temat prawdopodobnych zagrożeń, które mogą wystąpić także u nas.

Nie ma już wątpliwości co do tego, że w czasie jazdy musimy zwolnić, a jakość nawierzchni dróg będzie się stopniowo pogarszać.

Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza na XX jubileuszowy koncert kolęd w wykonaniu wychowanków MDK. W koncercie weźmie udział ponad 60 gitarzystów, wokaliści, keyboardziści oraz młodzieżowy zespół folkowy „Ruczaj”.

poniedziałek, 15 styczeń 2018 16:01

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać

Na razie pojawiło się tylko ostrzeżenie o porywistych wiatrach, które mogą się pojawić już jutro z samego rana.

To jednak nie wszystko - prognozy przewidują także coraz bardziej prawdopodobne wystąpienie kilkunastostopniowego mrozu.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, pani Renata Szczęch w towarzystwie poseł Barbary Bartuś odwiedziła Gorlice.

Podstawowym celem spotkania na naszym terenie było omówienie działań Straży Granicznej na naszym terenie oraz przedstawienie perspektyw jej rozwoju.

poniedziałek, 15 styczeń 2018 13:21

Nie umiał żyć na wolności - wróci za kraty

Zaskakujący okazał się finał poszukiwań sprawcy kradzieży, którą opisywaliśmy niedawno.

Zaledwie kilka dni wcześniej mężczyzna, który dokonał napadu, opuścił zakład karny, gdzie odsiedział ostatnich 6 lat. Teraz czeka go wyrok nawet 15-letni...

Efektowne światełko do nieba zakończyło gorlicki finał 26. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

W tym roku okoliczne miejscowości wspólnie zagrały z lokalnym sztabem gorlickiej orkiestry.

Mroźny poranek nie zraził blisko setki wolontariuszy, jacy ruszyli na gorlickie ulice w ramach zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Są pierwsze pełne skarbonki, gorliczanie nie szczędzą pieniędzy, by wesprzeć akcję dla wyrównywania szans noworodków, która jest celem tegorocznego finału.

Strona 1 z 151
reklama