Po 12. kolejkach zakończyły się rozgrywki 3. ligi małopolskiej w koszykówce seniorów. Fotel lidera już na kilka spotkań wcześniej był w rezerwacji gorliczan, po raz pierwszy od kilku lat MKS zdominował rozgrywki w Małopolsce.
Gorliczanie w ostatnim meczu rundy zasadniczej podejmowali zespół Unii Tarnów

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

MKS Gorlice – MUSK Unia 1811 Tarnów 98:51 (25:8, 19:20, 26:14, 28:9)

MKS: Cygan 24, Dynda 18, Nowacki 15, Guzik 15, Orlof 13, Gajek 6, Opiela 5, Fejklowicz 2
Unia: Sikora 4, Boduch 3, Hajdo 5, Trojan, Foltak, Maziarz 17, Witek, Kocan 12, Korus, Tomasik 2, Plekhanov 8

Seniorzy, podejmując dziś u siebie Unię Tarnów, zakończyli sezon zasadniczy z bilansem 11:1. Zwycięstwo 98:51 wygląda okazale, ale zostało ono zapewnione dopiero w drugiej połowie meczu.

W pierwszej części, zwłaszcza w drugiej kwarcie, tarnowianie stawiali dość duży opór i cały czas byli w grze. Dzięki kilku trójkom zbliżyli się do gospodarzy na 12 punktów (39:27).

Dopiero w trzeciej kwarcie gorliczanie wybili z głowy przeciwnikom pomysł na dobry wynik w dzisiejszym starciu. Podopieczni Wojciecha Rykały powiększali przewagę grając i punktując całym składem.

Jedenaste zwycięstwo stało się faktem.

MKS Gorlice, co nie zdarzyło się od wielu lat, wygrywa całą ligę i ma przed sobą prawo do udziału w turnieju półfinałowym o awans do 2 ligi Polskiego Związku Koszykówki.

Jest pomysł na organizację turnieju w Gorlicach, ostateczną decyzję podejmie Polski Związek Koszykówki 26 marca.

Nadarza się więc szansa na prawdziwe święto koszykówki w gorlickiej hali OSiR, co byłoby świetnym bodźcem dla odradzającej się w naszym mieście dyscypliny sportu.

Pełne trybuny rozemocjonowanych kibiców w hali OSiR w Gorlicach to widok, jakiego nie doświadczaliśmy od czasu awansu siatkarek do 1. ligi przeszło dekadę temu. Powalczmy o 2. ligę wspólnie, władze, klub, kibice!

Dzisiaj swoje mecze rozgrywali również młodzicy B i ku uciesze wszystkich wygrali turniej w Nowym Sączu  - pokonali gospodarzy oraz drużynę z Kielc.

Wczoraj Młodzicy co prawda przegrali u siebie z mocną Wisłą 59:115, jednak momentami nawiązywali skuteczną walkę.